Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor hány %a táppénz?

Most akkor hány %a táppénz?

Figyelt kérdés
7-hetes kismama vagyok,és nem dolgozhatom mert azt monta az orvos fizikai munkát nem dolgozhatok ezért kiírt táppénzre.1év 5hónapot dolgoztam egy hejen ahonnan táppénzre megyek,és ugye az első 15napot a cég fizeti utánna fizet az állam,de most akkor hány %-lessz a táppénzem?Mert van aki azt mondja Július 1-jétől 60% a táppénz van aki meg hogy augusztus 1-jétől lessz 60%.Kiszámoltam és a 15 nap amit a cég fizet Júnuis 30-án jár le,tehát Július 1-jétől már az állam fizet de most akkor hány %kapom a fizetésemnek???Mert a cégnél sem tudtják megmondani??
2009. jún. 24. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Augusztus 1-től csak ha jól tudom. A táppénz akkor most is 60 %, ha nincs két éves folyamatos munkaviszonyod, augusztustól pedig csak 50 % lesz.
2009. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Eddig a táppénz összege legalább kétéves biztosítási idő esetén a jövedelem 70 %-a, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt 60%-a volt.


A módosítás után ezek az értékek 60 illetve 50%-ra csökkentek.

2009. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!