Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelőnek érettségi után...

Könyvelőnek érettségi után hol kell tovább tanulnia és hány év?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mérlegképes könyvelő tanfolyamot kell elvégezni. 2 év, ha jól emlékszem.
2012. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pénzügyi és számviteli főiskolán.
2012. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as átlaggal felvesznek egy főiskolára? jobban szeretnék egyetemre menni, de gondolom oda már nem vennének fel..
2012. máj. 12. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az egyik módszer.


A másik, hogy érettségivel Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ, majd ezután Mérlegképes könyvelő OKJ. A pénzügyi lehet 1 év, a mérlegképes 1-2 éves.


Ha ezután önálló könyvelőként akarsz dolgozni, akkor 3 évig csak 10 mFt éves nettó árbevétel alatti cégeket vagy egyesületeket könyvelhetsz, illetve egyéni vállalkozókat és magánszemélyeket, majd 3 év szakmai gyakorlat után regisztráltathatsz a NGM-ban és regisztrált könyvelőként már bárki könyvelését elláthatod.

2012. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mérlegképes inkább 3 év, mint kettő, pláne, hogy olyan nehéz, hogy elsőre nem nagyon szokott senki átmenni számvitelből.

A vizsga után 3 év leigazolt gyakorlat kell könyvelőirodában, meg el kell járni továbbképzésekre, hogy regisztráljanak a NAV-nál, utána nyithatsz egyedül könyvelőirodát. Igazából csak így éri meg, mert ha másnak könyvelsz, az nagyon rosszul fizet.

2012. máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem tudod, hogy ma már nincs különbség, hogy főiskola vagy egyetemi képzés, mert az alapképzés 3 év. Ez után van külön felvételi mesterképzésre ami 2 év. Ez az egyetemi végzettség.


Másrészt, 2 éves mérlegképes tanfolyammal lehetsz könyvelő. Ami alaphangon 200-300 ezer forint, ha fizetsz érte. Megpróbálhatsz FSZ-re bekerülni, ott alacsonyabbak a ponthatárok. Én pénzügy és számvitel alapszakra járok főiskolán, felvettem egy plusz tárgyat és meg lesz a mérlegképes végzettségem is a diploma mellett. Ez nagyon kedvező lehetőség volt nekem, amivel éltem is. Az én szakomon megszűnik az államilag finanszírozott képzés, szóval ezt már nem tudom ajánlani, ja és a ponthatár tavaly 404 volt. 3-as nem elég, de még a 4-es sem. Sajnos nagyon megnehezült a továbbtanulás lehetősége, nem irigylem a mostani felvételizőket.

Hallottam, olyan lehetőséget is, hogy ha elmész munkanélkülire, akkor beiskolázhatnak hivatalból ingyen, de nem tudom, hogy mérlegképesre van lehetőség vagy sincs, érdemes utána érdeklődni!

2012. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!