Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy kaptam gyermekek után...

Úgy kaptam gyermekek után járó adókedvezményt, hogy nincs is gyermekem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A munkáltató felhívott, hogy elszúrták és X ideje tévésen kapok gyermekek után járó adókedvezményt. Nem írtam semmit sem alá! Persze az én hibám, hogy a bérpapíron ezt nem vettem észre. A kérdés: tudok -e tenni valamit, hogy ne kelljen ezt a számomra nagyon magas összeget visszafizetni?

2012. jún. 7. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. kérhetsz méltányosságból részletfizetést, de az adódat be kell fizetni
2012. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Hát, én pár éve kérvényeztem, hogy engedjék el az adómat - kétezer párszáz forint és van rá esély, hogy elengedik
2012. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Fizesse, aki elrontotta.
2012. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, úgy kellene, hogy fizesse be az, aki elrontotta.

De ezt az adót Te jogosulatlanul a zsebedbe megkaptad, ezért rajtad is fogják keresni. Nem az ügyintéző tette zsebre.

Tehát nem gondolom, hogy nem kell befizetned. Kérdezd meg, hogy kb. mekkora az az összeg, és apránként tedd félre, hogy év végén az adóbevalláskor rendezni tudd.

2012. jún. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!