Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy tesztelik az Excel használatot állásinterjún? (angol, jó komm. Készség, probléma megoldóképesség, Excel tudás - ezeket kérik arra az állásre, amire jelentkeztem)

Figyelt kérdés
Szinte már a legtöbb hirdetésben benne van, hogy ismerni az office-t illetve pl. ha havonta 1-2 kimutatást meg kell csinálni, kérik az Excel tudást. ezt szokták-e felvételin tesztelni, ha igen, kb milyen feladatokkal? Nem kimondottan pénzügyi állásra jelentkeztem, de érdekel, miket szoktak kérni illetve tesztelik-e? (vizsgáztam belőle főiskolán, függvények, grafikonok, de az elmúlt években nem használtam, épp most frissítem)
2012. jún. 10. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk tesztelik, igaz én pénzügyön dolgozom és folyamatosan ezzel dolgozunk.
2012. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol eddig voltam, tőlem nem kérték soha. De azért elképzelhető. Apu pl. tesztelte, pedig ő csak egy titkárnőt keresett. Ne gondolj semmi komolyra, csak egy-két formázást kért, másolást, ilyeneket. Sokan már ezt sem tudták megcsinálni. Ha főiskolán tanultad, akkor nem lehet gond.

Egyébként az Excel meg annyira összetett, és bonyolult, hogy nem biztos, hogy ismered azokat a dolgokat, amivel majd dolgozni kell. Megmutatják. Már ha tudják, mert nálunk a főnököm is mindent kézzel csinált, később jött hozzánk egy okos kolléga, aki megmutatta, hogy kb. 10 perc alatt is meg lehetne csinálni azt, amivel mi fél napig szórakoztunk.

2012. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 11. 09:52
 4/4 anonim válasza:
Tőlem sosem kérték, pedig majd minden munkaköröm megkívánta. Nem érdemes rágörcsölni, ha esetleg lesz is teszt-feladat, ott a net és a google:) Bár informatikából is érettségiztem, mégis ha feladat van, ráguglizok és aszerint oldom meg a dolgot:) A leleményesség és magabiztos géphasználat a mérvadó
2012. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!