Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova mehetnék dolgozni (akár...

Hova mehetnék dolgozni (akár fizikai munkára vagy szalagmunkára is), de nem tudok, mert mindenhol diákok vannak?

Figyelt kérdés
Valahogy akármerre mehetek, akárhova küldhetek e-mailt, nem vesznek fel sehova. Legjobb esetben válaszra sem méltatnak, ha igen, közlik hogy diákokat keresnek. Érthető persze az oka ennek valamilyen szinten, de kicsit már kezd hányingerem lenni. Mielőtt pár "értelmes" humanoid lény is beszólna nekem, közlöm hogy nem vagyok tanulatlan, sem rosszindulatú, mert nem csak én nem tudok elhelyezkedni. Elég nagy szégyen, hogy a végzettségemnek megfelelően, nem adnak esélyt munkára, lejjebb kell adnom és pályakezdő, fiatal Nő létemre alja munkára kényszerednék, - ha tehetném, - de az sincs! Mi lenne ha lenne 2 gyerekem is? Akkor is mindenki azzal érvelne, hogy a Diáknak kell a pénz a tandíjra?? Megértem Őket is, de nekem senki ne magyarázza be, hogy ősszel, télen, tavasszal, nyáron nekik kell(ene) jobban a munka!

2012. jún. 13. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert diákoknak 535 Ft-os órabért kell csak fizetni. Ennél még a minimálbér is több.

Igen, nem lehet normális munkát találni ebben az országban.

Nekem diplomám is van, mégis diákórabérét dolgozom, mert GYES-ről nem akartak sehova felvenni. Egyelőre ez van, majd ha már nagyobb a gyerek, akkor hátha találok jobbat.

2012. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nagyon szemetek a munkáltatók, mert tudják hogy bármit megtehetnek mert annyi a munkanélküli mindenből csak azt nézik nekik hogy maradhatna több

nézem én is a hirdetéseket és rendes munkára inkább felvesznek megváltozott munkaképességűt hogy több kedvezményt kapjon


vagy 12 órát kell dolgozni, de olyat is olvastam már hogy a húsbolti eladónak olyat kerestek aki kedves kommunikatív jókedvű

olyan elvárásaik vannak mintha ők lennének az istenek azért a nevetséges minimálbérért

2012. jún. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ez igaz, de azért a másik oldalt is ismerni kéne. Annyira sok járulékot, adót kell befizetniük, hogy egy magyar kisvállalkozó nem teheti meg, hogy minimálbérnél többet adjon. Egyszerűen nem tudja kitermelni. Bezzeg a multiknak kell mindenféle adókedvezményt adni, de a magyar kisvállalkozó meg tengődik. Még jó, ha zsebbe ad többet.
2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

("...alja munkára kényszerednék..."

Nem akarok "értelmes" humanoid lenni, bár szerintem nem fogsz haragudni a belelocsogásom miatt, legalábbis bízom benne:). Csak érettségim van, nincs szakirányú képzettségem, és gyárban dolgozom. Persze, nekem se ez az álomszakmám, de szerencsére nagyon élvezem, amit csinálok, szinte a hobbimmá vált az évek során. Sokszor nagyon oda kell tennie magát az embernek kreativitásban, hogy egy bizonyos dolgot miként a leghatékonyabb, legprecízebb elvégezni.

Amúgy legtöbbször gondolom az emberek miatt ódzkodnak a gyáraktól, ezt meg is tudom érteni, de szerintem egy eladónak sokkal rosszabb az élete, mert ott kedvesnek kell lenni, akármilyen böszme is vele a vásárló. Szerintem az roszabb szakma(természetesen itt az egyszerűbb boltokról beszéltem.))


De hogy ne csak off legyek, nálunk amikor voltak is diákok, folyamatosan volt hosszabb időre tervezők felvétele is. Igaz, most nincs felvétel, és munka valószínűleg csak ősztől várható, így ez a turnus kimarad nálunk.

Nálunk a legtöbb helyen 2 műszak van, a legtöbb gyárnál szintúgy, hogyhogy suli közben is dolgoznak diákok? Vagy csak 1 műszakban? Csoda, hogy nem lázadtak fel a munkások. Ez azért pofátlanság...


(tényleg remélem, hogy nincs harag:)!)


26/N

2012. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én is munka nélkül vagyok 1 éve,és ugyanez a helyzet.Vagy diák,vagy megváltozott,vagy nyugdíjas kap csak munkát!30 év után még segélyt sem kapok,mert az 1 főre jutó bevétel meghaladja a huszonvalahány ezer Forintot!

Pedig bármelyiket elfogadnám a beígért 1 millió munkahelyből!

2012. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!