Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van mostanában a munkáltató...

Mi van mostanában a munkáltatókkal, hogy mindenki teljes alakos fényképet akar a hirdetésekben?

Figyelt kérdés
Nem zaklató jellegű ez egy kicsit? régen még a sima kép sem volt annyira divat, most meg már egész alakos kell, és sokszor nem is egy??

2012. jún. 18. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen hirdetésekről van szó, a legtöbb helyen a kép is tilos. (igaz én diplomás állásokról beszélek)
2012. jún. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én középfokú végzettséggel ilyen munkát keresnék, de hihetetlen hogy az utóbbi időben hatványozódott az ilyen "egész alakos fényképet akarok" hirdetések száma, nekem az ilyenek valahogy mindig gyanúsak.. mi a francot akarhat az egész alakomtól?? dolgozni akarok menni nem k*rválkodni..
2012. jún. 18. 00:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha emberekkel kell dolgoznod, akkor nem mindegy a munkáltatónak az alakod és a teljes megjelenésed. Többszörösen tudományosan bizonyított tény hogy az emberek a jó megjelenésű emberekben jobban megbíznak és többet vásárolnak tőlük.
2012. jún. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Plusz aki igényes a külsejére az a munkájára is igényesebb, mint aki elhanyagolja magát.
2012. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egész alakos képről sok minden kiderül. Többek között az is, amit az előző írt, hogy hogyan nézel ki rajta ( öltözék, frizura, stb). Aki pl. egy komolyabb helyre bikinis vagy koszos, igénytelen ruhás képet küld, az már árulkodó.

A másik, hogy - sajnos - azt is kiszűrhetik, van- e valami fogyatékosságod, ami kizáró lehet az adott munkakör betöltésénél.

2012. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Munkaadóként elvárom a fényképet, azt is egyfajta rosta. Pl punkokat, cigányokat, vagy olyanokat akik buliképet tesznek be (diszkóban asztal tetején piál haverokkal) nem hívok be interjúra. Csak hát azt nem írhatom, hogy "cigányok kíméljenek".
2012. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Márpedig jobb állásoknál tilos a fényképes önéletrajz,hiszen az befolyásolnáa döntéshozót.Első lépésben csak az önéletrajzban szereplő adatok alapján kell szűrni. Azaz megvan-e a megfelelő végzettsége, gyakorlata a pozicióhoz. Majd az interjún lehet a megjelenés alapján is szűrni
2012. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: mit értesz "jobb állásajánlatnál"?
2012. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

középvezető és felfelé, vagy jól kvalifikált szakember.

Ahol tényleg az a fontos mit tud és milven gyakorlata van. Ha "árban" határoznám meg, akkor 300 ezertől felfelé

2012. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert ilyen állásom van, és fényképes önéletrajz kellett ( nem véletlenül).

Én meg úgy gondolom, hogy komolyabb helyeken fontos hogy fényképes önéletrajzot kérjenek / küldjenek.

2012. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!