Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Húzták már be a pénzed próbana...

Húzták már be a pénzed próbanap után (azaz nem fizettek ki) egy munkahelyen 2012-ben? Hol, és mikor?

Figyelt kérdés

Aki már járt így, leírná, hogy hol, mikor, és hogyan történt? Mit kellett dolgozni, és hány órában?



Hátha mások is okulhatnak, mivel nem érdemes foglalkozni?!



2012. júl. 5. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne felfogni már végre, ilyen, hogy "próbanap" nem létező fogalom a munka törvénykönyvében. Tehát, ha valaki ilyet igényel, azzal már szóba se szabad állni.

Minden ledolgozott napot bérrel kell kifizetni, ingyen munkát tilt a törvény. Ilyen nincs... és mégis van, mert sokan bedőlnek neki, meg nem verik szét a munkáltató pofáját, amikor a túlórát nem fizeti ki.


Csak egy jól eső történet:

Ismerősömet nem fizették ki már az első hónapban. Az Audi 06-ossal érkező főnök mondta, hogy nincs pénz, nem érkezett meg a bankszámlára, most nem tud fizetni. Majd.

Ismerősöm kikapta kezéből a kocsi kulcsát, bezárta vele, és közölte, hogy most nincs autó, menjen haza gyalog, majd akkor lesz neki is, ha nekik is lesz fizetés. Majd.

Érdekes, hogy 1 órán belül mindenki megkapta a pénzét.

Az ismerősöm - persze - már nem dolgozik ott, de őt ez egyáltalán nem zavarja, mondván, hogy ilyen munkahelyen, ahol vagy fizetnek, vagy nem, nem is akar dolgozni. Ingyen?

2012. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Te a törvénykönyv szerint élsz?


Szálj már le a földre, ha mindenhol ez köszön vissza, akkor NINCS MIBŐL VÁLASZTANI!!!


Mit választasz?


Próbanapot, vagy az törvényes Éhhalált?



Az élet marha egyszerűen működik Sima öszeadás, kivonás, ha nincs miből kivonnod talán egy darabig mehetsz minuszba, aztán elkaparhatod magad!

2012. júl. 6. 12:37
 3/8 A kérdező kommentje:

"verik szét a munkáltató pofáját, amikor a túlórát nem fizeti"


Hát jah..

Erre tud csak ugrani a törvénykönyv, meg a sok foglár, mert ezt lehet birságolni, meg büntetni közmunkával.


Ezért nem meri bárki bevállalni, főleg aki már tudja milyen az ha ki vagy szolgáltatva a "törvény" kénye kedvének, és a szó illetve tollforgatásnak.

2012. júl. 6. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs,nem tudom hol élsz az országban,de felénk ilyen hogy próbanap nincs.(Heves megye)

Olyan van,hogy jelentkezel egy céghez és az behív elbeszélgetésre és teszt munkára,de ez a teszt munka csak azt takarja,hogy az adott munkafeladatot milyen gyorsan tudod elsajátítani,milyen a kézügyességed,ez max 15-30perc!,utána esetleg kitöltetnek IQ tesztet is,meg van a beszélgetés,de ezek jellemzően betanított munkánál vannak.

2012. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Én is ezen a Földön élek, és találkoztam nem egy hasonlóval.

Nálunk a dolgozók többsége összefog - szerencsére hasonló a felfogásunk és a habitusunk -, és bizony kiharcolja magának azt, ami jár. Ez persze egy emberkével nem menne. De a mieinknek annyira tele van már a tökük a hasonló mocskokkal, hogy "vesztenivalónk" nincs alapon a sarkára áll. Milyen érdekes: még mindegyik itt dolgozik, és ráadásul nem ingyen.


A melósok csak sírnak, hogy hogyan kihasználják őket, hogy ingyen túlóra, ingyen szombati műszak stb. Hát nálunk olyan csak egyszer volt, hogy az új főnök a túlórára azt mondta: ajándék. Azt láttad volna! Soha többet nem mert ilyet még csak gondolni sem. Azóta tudja, ha nem szemétkedik a melósokkal, és azt a kicsit, ami jár rendesen kifizeti, akkor nincs velünk gond, a munka is megy.


A párom is hasonló - jó - helyen dolgozik ilyen szempontból. Náluk is bepróbálkozott a főnök egypárszor, aztán amikor a kamionnak mennie kellett sürgősen a legyártott termékkel, akkor a melósok nem mentek be dolgozni. Majd ha megkapják az elmaradt túlórákat. Jól kiszúrtak vele. Mindenkit mégsem rúghatott ki. Hiába van munkanélküliség, igazán jó, szorgalmas, megbízható munkaerőt így is nehéz találni. Érdekes, attól fogva mindig volt rendesen, időben fizetés.

2012. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 4/5 Időpont 07-06 12:51



Budapest, belváros..


Legtöbb helyen így nyomatják.

2012. júl. 9. 13:50
 7/8 A kérdező kommentje:

De olyannal is találkoztam már, ami viszon durvább hogy kaptál 2-3 próbanapot elég szép pénzért, ugyanakkor kéthetente vagy hetente kifizetéssel hirdette a munkát.


a próbanapokat kifizette naponta, de utána miután egy hetet vagy kettőt ledolgoztál azt már nem, hanem elkezdett igérgetni, hogy hát nincs pénz, kicsit csúszik egy hetet stb.

2012. júl. 9. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában pl ezt rendszeresen eljátszzák 5 helyen voltam próbamunkán ebből mind az 5 ezt eljátszotta.Ebből amikor reklamáltam ott helyben 1 kifizette mindjárt.2db nál a trükk az volt hogy hogy adjam meg a bankártyám adatait majd utalják a pénzt.2db másik helynél csak négy órát dolgoztam nem is reklamáltam utólag se mert nagyon kelett a munka.Eggyet fel is jelentettem a válasz az volt hogy jött egy levél a cégtől hogy én ott nem is dolgoztam az adott időpontban.


A megoldás egyszerű a telefonbeszélgetést rögzíteni kell és előre letisztázni mennyit kapok az adott időpontra a próbanapra.A dokumentumokról fényképeket kell készíteni.A személyes beszélgetéseket a telefonra fel kell venni.Ma már aki megy probamunkára főleg Ausztriában de itt Magyarországon is erre számítson.Előre már erre gyakorlatilag azt lehet mondani hogy úgy lehet nekiindulni hogy elfogják játszani.Én amikor állást keresek alapból minden idegen számról érkező hívást rögzitek.Ezt azért merik ilyen pofátlanul megcsinálni mert ez megvan nekik engedve csak a gázcsap nincs.Ezeket mind dokumentálni,feljelenteni sőt ezekről én tudnék már egy szép dokumentumfilmet felrakni a youtubera és ott tartok már lassan hogy készítek is egyet.Ezeknek van szép büntetési tétele tehát nyomás feljelentgetni mert ez már tűrhetetlen amit ezek megengednek maguknak.

2015. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!