Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha német cégnél szeretnék...

Ha német cégnél szeretnék dolgozni a későbbiekben, akkor a némettudásomra lesz inkább szükség, vagy mindenképpen kell az angol is? És ha kelll, akkor milyen szinten vajon?

Figyelt kérdés
Most szeretnék elmenni szakmai felsőre németből (gazdasági szakon tanulok), és már nagyon régóta az az álmom, hogy egy német cégnél dolgozhassak. Amennyire szeretem a németet annyira nem szeretem az angolt. Angol szakmai közepem van. Szerintetek ez így elég lehet? Vagy mi kellene még, hogy sikerülhessen? Magyarországon szeretnék dolgozni, de ha néha -néha sikerülne munkaügyben kijutnom külföldre, annak nagyon örülnék... De ha ez a külföldös dolog nem jönne össze, nekem úgy is tökéletes... , de ha még a külföldöset is belevesszük, akkor kéne az angol, igaz? 21L
2012. júl. 13. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
kell az angol is
2012. júl. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A németek a hazájukban elvárják a némettudást!

Pl.: Apukám ment ki Németországba tárgyalni, és csak németül beszélt, azt is kissé hibásan. A munkatársai elkezdtek angolul karattyolni, mikor apa megszólalt németül, és a németek mondták,hogy akkor köszönjünk, de akkor ők németül akarnak tovább tárgyalni. Apa azt mondta,hogy nagyra értékelik, és segítik a nyelvtani hibák elhárításában! ;)

2012. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél jobban beszélsz németül, annál jobb! Ez az egyik. Németországban németül beszélnek az emberek, az angol tudás csak ott kell, ahol ez elkerülhetettlen. De mivel az angolt is középszinten beszéled, az elég. Az a lényeg, hogy a szakmai kifejezéseket értsed. Amit meg nem értesz, azt meg úgy is megtanítják veled. Azt tartják, hogy Isten a mennyben van, de nem mindenki válik Istenné aki a mennybe megy!...:))))
2012. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!