Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a kőműves és a...

Miért csak a kőműves és a villanyszerelő és egyéb építőipari foglalkozásban van csak munkalehetőség?

Figyelt kérdés
A kérdés lenyege miért nincs szükség szellemi munkára?
2009. júl. 15. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Arra is van szükség,de nagy a túlkínálat.Sokkal többen akarnak szellemi munkából megélni,mint amennyire szükség van.
2009. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
42%

Most épp ebbe a szférába kell ember, de azért tényleg nevetséges, hogy a meghirdetett állások 90%-a csalás, a többi meg ilyen.


De végülis 24 évesen még fiatal vagyok, úgyhogy megyek és 151centi magas vékony nőként kitanulok valami ilyent...

2009. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Talán azért nincs szükség szellemi munkaerőre,mert 5 szakképzett munkáshoz(legyen az kőműves,villanyszerelő bármi) jut 20 irodista...Tényleg túl sokan vannak,és szinte mindenki csak szellemi munkát akar dolgozni...Ezért van az,hogy diplomával senki nem tud elhelyezkedni(van aki szerencsés,és tud dolgozni azon a területen ahol eleve szeretne)de minden szakmunkásnak bőven van munkája,és jól is fizetik...
2009. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

16.29-nek..Vannak olyan szakmák amiben szintén hiány van,és 150 cm magassággal is lehet dolgozni.Ilyennek pl: a nővér,nyomdaipar,gyógypedagógus,gyógyszerész stb....Nem kell mindenáron média vagy marketing diplomát szerezni...Ezek ma már protekciós munkák...

Kérdezőnek.Tényleg sok ember van akik szellemi munkát akarnak csak dolgozni,így a munkaerő piacon bőven lehet belőlük válogatni...Talán ezért van az,hogyha ne adj isten egy jó állás megüresedik egy jó irodában akkor már rögtön meg van a helye egy ismerősnek vagy barátnak...A többi meg ahogy mondják kihalós melóhely....

2009. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
20:22 - Informatikus diplomám lesz nőként, meglep?
2009. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20.22-es vagyok.Nem lep meg...Csak hát informatikus is rengeteg van...és hát ez pont nem az a szakma ahol nagy hiány lenne....vagy nincs igazam???
2009. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

20:40 - Az én szakirányomban éppen lenne munkahely, csak a gond az, hogy nem nőt keresnek. Úgyhogy az lesz, hogy szerzek egy melóhelyet, és mellette megalapítom a saját kis cégemet majd, és nem érdekelnek mások.


De tudod, mi a nevetséges?


Itt élek Budapesten, én már sokféle munkát elvállalnék, csak legyen tiszta, mert a legutóbbi munkahelyem ellen azért megy az APEH-nél az eljárás, mert nem jelentettek be, csak átvertek. Már a TESCO is meg lett kérdezve, de azt mondták, hogy zárolták a felvételt, nincs hely. A TESCO-ban, egy multinál...


Hirdetnek a Forma1-re is álláslehetőséget lányoknak, de minimum 170cm magasnak kell lenni ahhoz, hogy kiálljanak az autók mellé.

2009. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
És még annyit hadd fűzzek hozzá, hogy nagyon sok álláslehetőséget bújtam át az utóbbi időben, több helyre elküldtem az önéletrajzomat, legtöbb helyről válaszra se méltatnak, egy helyre behívtak, örültem, hogy végre, aztán 2 nappal interjú előtt írtak, hogy bocs, mégse, mert betöltötték a helyet. De ők legalább nem rángattak oda fölöslegesen.
2009. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20.40-es vagyok. Biztos vagyok benne,hogy nagyon nehéz lehet most neked,de sajnos nem te vagy az egyetlen aki ugyanezzel a problémával szembesül nap mint nap.Nagyon sokan vannak akik több önéletrajz,telefon és interjú után még választ sem kapnak.Talán ezért nem mindegy,hogy az ember milyen szakmát választ magának hisz az egy életre szól majd...Mint ahogy korábban is írtam vannak olyan szakmák ahol túljelentkezések vannak,talán az informatikus szakma is ilyen..Nekem is van több férfi ismerősöm akiknek ugyanez a végzettségük,és van aki szintén nem talál munkát magának...De elhiszem ,hogy a túljelentkezés miatt inkább férfiakat alkalmaznak szívesebben,bár nem tudom miért,hisz a nők is lehetnek nagyok jók benne(ha nem jobbak mint 1-2 férfi)de azt elismerem,hogy a férfiaknak most egy kicsit könnyebb.Vannak olyan szakmák ahol viszont a nőknek könnyebb(már írtam,hogy mik azok...)Remélem,hogy egyszer tényleg sikerül majd egy céget csinálnod,és ehhez már most sok sikert kívánok...
2009. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nem csak informatikai állásokra jelentkeztem, hanem mindenre, amit el tudok végezni, és hajlandó vagyok elvégezni.


De vannak bizonyos kritériumaim:


Fekete munkát eleve nem vagyok hajlandó vállalni (szórólapozásba belefutottam, Zepter szintén csal, a nyugdíjpénztárakkal foglalkozó cégek ugyancsak simlisek, az ingatlanosok közül is sokan, és a telemarketingesek nagy része is). Saját telefonomat nem fogom be munkára. Autóm-jogsim nincs, a vállalkozóit meg csak saját cégre váltom ki, mert szakképesítéssel adják már csak, és nekem az a diplomával lesz. Előre nem fizetek munkáért, az Avont és hasonlókat már minden második ember csinálja, és persze az erotikus "munka" is ki van zárva. Arról meg nem én tehetek, hogy nincs legalább 3-5 év tapasztalatom, vagy hogy nem tudok farkat növeszteni, vagy éppen hogy 24 évesen már nem növök.


És én is azt tapasztalom mindezeket figyelembe véve, hogy a maradék lehetőség nagy része építőipar, illetve sofőri állás (szinte mind férfi munka, hol vannak a női vagy nemileg semleges munkák, amik tiszták?). A többire beküldöm, és vagy szólnak, vagy még válaszra se méltatnak. Nem feltétlenül szellemi munka, érted, hanem LEGÁLIS. Nem óhajtok még egy céget bejelenteni, mert csal, és várni az APEH visszajelzését, mit talált, és korrigálni a munkaügyön is, mert ezen múlik az ellátásom, ami most nincs, mert ezek a szemetek, a legutolsó munkahelyemen, elbántak velem (legszívesebben kiskanállal kaparnám ki a szemüket), de meglenne az egy évem, ha rendesen csinálják, azaz aggódás nélkül fejezhettem volna be a tanulmányaimat, ehelyett azért kell ebben a nyomoronc világban állást keresnem, hogy legalább egészségügyi ellátást kapjak, mert allergiás vagyok a rovarcsípésre, és ha történik valami, nem tudjuk kifizetni a kezelést.

2009. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!