Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjak munkát érettsé...

Hogyan találjak munkát érettségi után, ha nem vettek fel az egyetemre?

Figyelt kérdés
402 ponttal csúsztam le egy 429 pontos helyről. Nem vagyok buta, egyszerűen nem tanultam. Sok helyre jelentkeztem, májusban hívtak is 2 helyről is, de akkor még nem értem rá (a jelentkezésemben meg is írtam hogy csak júliustól). Azóta semmi. Pedig egy tucat helyre jelentkeztem. Tegnap kaptam egy ajánlatot egy otthon végezhető internetes munkára, amihez 600 Ft belépési díjat kellett egy meghatározott számlára átutalni. (levelek, dokumentumok, iratok másolása és elküldése meghatározott e-mail címekre.) Ma délután 4 körül fizettem, azóta nem jött meg a válasz, amiben a munkakezdéshez szükséges dolgok vannak leírva. Attól félek, átverés az egész. Egyébként hogy találok munkát 19 (lassan 20) évesen 1 évre? Mert úgy érzem, hiába vagyok fiatal, hiába van 2 nyelvvizsgám és egy jó érettségim, sehova nem kellek.

2012. aug. 3. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem. Van, aki már évek óta munkát keres.

Arra a 600 forintra meg keresztet vethetsz, jól sejted.

2012. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt elszúrtad, mert 402-vel az egyetemi szakok 70%-ra simán felvettek volna és ez alapján el is végezted volna a legtöbbet gond nélkül. Ha már így alakult szerintem minimum valamelyik pótfelvételit meg kéne próbálnod, vagy ha nem, akkor egy komolyabb kedvedre való OKJ-t. Az ilyen dolgok aminél be kell fizetned kamuk, inkább egy rendes munkaszerződéses, valós munkahelyre keress állást. Az otthoni meló akkor működik, ha vállalkozó vagy - ami persze még egy járható út, ha van alaptőkéd.
2012. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Okj-t ajánlom én is
2012. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Felvettek egy egyetemre, de azt csak a biztonság kedvéért jelöltem meg. A legtöbb OKJ olyan, ami nem érdekel, mindenképpen munkát szeretnék. Esetleg van olyan, aki hasonló helyzetben van? Hol lehet jó és biztos munkát találni?
2012. aug. 3. 23:42
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
sajna ilyen munkahely még szakmával sincs nem hogy csak egy sima mezei érettségiével, semmilyen munkatapasztalattal sajnos... tanulj, és ne dolgozz egy évet se nem éri meg
2012. aug. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Először azt értsd meg, hogy olyan internetes munka, amit te keresel, az nem létezik. Ezt hiába magyarázzuk itt évek óta gyeses anyukáknak, meg 12 éves gyerekeknek (azt hiszik, hogy pedig de, csak pont AZ NEM amit próbáltak), de te talán megérted, meg azt is, hogy miért.


Egyszerűen azért, mert azt, amit szakképzettség nélkül el lehet végezni (pl. reklámlevelek írása és küldése) azt vagy egy automata el tudja végezni, vagy pont azért kell nekik valós személy, mert a spam küldése Magyaroszágon is illegális, és több százezres büntetést kaphat, akit IP cím alapján elkapnak érte, így kell egy balek, aki majd elviszi a balhét ha az lesz. Párezer forintért cserébe persze, ők meg sose hallottak rólad, többi a te dógod. De a legtöbb ilyen a párszáz forintodra hajt, amit, mint tettél, befizetsz nekik, ha 100 hülyét bepaliz, az már több százezer forint bevétel NEKIK.


Vannak távmunkában végezhető munkák, vannak. Csak azt nem a sarki Pistikének, meg a GYESen levő Magdikának ajánlgatják, hanem jól képzett embereknek, mondjuk programozóknak, webdesignereknek és társaiknak, akik ugyanúgy aláírják előbb a céggel a szerződést, mint bármely más állásnál, aztán ott úgy egyeznek meg, hogy az anyagot majd neten küldik erre az időpontra.


Második szabály, ebből következően: sose fizess munkáért, amikor munkát kínálnak neked, akkor ők fizetnek a munkádért, nem pedig te.


A munkakeresés az külön téma, de a fentiek miatt kiemelném: azt se hidd el, hogy téged majd az érettségiddel "vezető tanácsosként" alkalmaznak. Aki így hirdet, az házalós ügynöki munkát akar tőled, valószínűleg vállalkozói jogviszonyban.

2012. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Okj képzés, +24 pont. Aztán jövőre csak találsz valamit és egy papírral is több lesz.
2012. aug. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most hívtak egy irodai munka állásinterjújára. A 600 Ft-ért, amit tegnap befizettem, elküldte az emberünk az anyagot, aminek az a lényege, hogy ugyanilyen hirdetéseket kell feladnom 600 Ft-ért, és akkor nekem jön a pénz. Hát köszönöm azt inkább nem.
2012. aug. 4. 15:50
 9/13 A kérdező kommentje:
+ 24 pontnak semmi értelme. Az állatorvosi egyetemről csúsztam le, ahova jövőre 2 emelt érettségi kell, amiért megkapod a maximális 100 pluszpontot, úgyhogy pluszpontszerzési lehetőség immár nem foglalkoztat. Ha lenne olyan OKJ, ami felkészít egyúttal az érettségire, akkor esetleg, egyébként meg kell a munka, hogy a kémia magántanárt valamiből ki tudjam fizetni (mert sajnos a kémiatanárom a gimnázium alatt nem tanított).
2012. aug. 4. 15:54
 10/13 anonim ***** válasza:
A Tescoba éjszakai árufeltöltőt sokszor keresnek. Vagy gyárba betanított munkára is mehetsz. Az a baj, hogy nincs szakmád így nehéz segíteni.
2012. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!