Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz így a vége, hogy a...

Mi lesz így a vége, hogy a fontos állásokat is szedett-vedett protekciósok töltik be?

Figyelt kérdés

Például a volt csoporttársaim között olyanok lettek a rokonok cégeiben vezető mérnökök, akik több, mint 10 év alatt bukdácsolták át az egyetemet, két számot nem tudtak összeadni, most pedig házakat terveznek.

Egy nemrég végzett jogász ismerős már a diplomaosztó napján mehetett az önkormányzathoz, ahol tárt karokkal várták egy vezetőhelyettesi poszton.

Rajtuk kívül még sok emberről tudok, akik kamu diplomákkal, vagy diploma nélkül töltenek be olyan fontos állásokat amiken sok múlik, még kórházban is. Mert hát ha apa az egyik főorvos, akkor Gézuka lesz az új rezidens még akkor is, ha alapvető tárgyakkal meggyűlt a baja, utána lehet a betegeket a rossz gyógyszerezés miatt hánytatni, meg gyógyítgatni a szétszurkált vénájukat.


2012. aug. 7. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Se a mérnök, se a jogász nem kamu-diploma.


Egyébként meg elég régóta igaz már, hogy kapcsolatok nélkül nem lehet állást találni, arról nem tehetünk, hogy te csak most szembesültél ezzel a szomorú ténnyel.


Nem az a hibás itt, aki kapcsolattal talált állást, ő csak szerencsés. Azt sajnálom (magamat is beleértve), aki kapcsolatok hiányában nem talál.

2012. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem erre mondtam, hogy kamudiploma. Azt írtam, hogy pl. két, egy egyetemen végzett mérnök közül az egyik hiába volt színötös és TDK-zott, ha a másik apja valahol fejes. Hiába, hogy a másik mérnök 12 év alatt végezte el mindenféle dékáni engedéllyel a szakot úgy, hogy kegyelemből engedték át alapvető tárgyakon, akkor is ő fogja megtervezni mondjuk a M10-es autópályát.


Ez a dolog nem is csak az emiatt állás nélkül maradtaknak rossz, hanem úgy összességében mindenkinek. Mi van, ha a számolni nem tudó mérnök miatt dől össze a házad? Ha egy, csak a presztízs miatt orvosit végzett doktor elszúrja a műtéted?

2012. aug. 7. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen fekete-fehér. Úgy állítod be, mintha mindenki tehetségtelen hülye lenne, aki szerencsés helyre született, és csupa zseni maradna le a munkaerőpiacról. Az igazság valóban az, hogy ha valaki tényleg nagyon jó, az előbb-utóbb állást is talál magának, teljesen hülyét meg akkor sem alkalmaz az ember, ha az a saját fia. Akkor már inkább ad a kölyöknek zsebpénzt, vagy csinál neki valami fal állást a cégénél, de felvesz valakit, aki meg is tudja csinálni a munkát, és nem viszi csődbe a céget.

Arról nem beszélve, hogy más dolog, hogy valaki milyen teljesítményre képes éles helyzetben, és más, hogy kölökként mennyire linkeskedi el az egyetemet. Találkoztam én már színötös idiótával is, aki minimális döntéshelyzetet nem tudott kezelni, csak épp végigseggelte az egyetemet, meg olyat is, aki már az egyetemen programozóként dolgozott protekció nélkül, de a vizsgákkal nemigen törődött, menjen át, és kész.

2012. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nincs igaza az előttem szólónak.

Igen, én is attól tartok, hogy így nagy bajok lesznek. Én soha életemben nem voltam olyan állásinterjún, ahol a szakmai tudást nézték volna!!! Kizárólag olyanokon, ahol mindenféle értelmetlen (szerintük pszichológiai teszt) kérdéseket tettek fel. Soha nem is értettem, hogy ez alapján hogy döntik el, hogy kit kéne felvenni. Hát, persze, az ismerőst.

Az én ex-főnököm egyébként már eljutott oda, hogy megmondta, hogy nem vesz fel ismerőst, ugyanis ha rosszul dolgozik, nem lehet számonkérni, kirúgni. Ő már többször belefutott ebbe. Sajnos nem mindig ő dönt, hanem felsőbb utasításra mégis fel kell venni a haver gyerekét.

Valóban jobb lenne, ha kemény szakmai teszten kéne megfelelni, és azt vennék fel, aki valóban megfelel. Dehát ez már a mutyik országa, már Móricz Zsigmond is megmondta, pedig az már jó régen volt.

2012. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem az összes dolgozó emberre értem, csak egyre több az ilyen.

Konkrétan most a fent leírt jogász miatt jutott eszembe, a Károlin végzett sokévnyi bukdácsolással, rite (2) diplomával. A diplomaosztó után pedig szinte rögtön mehetett is az új, saját irodájába az önkormányzathoz, csak mert az apja jóban van a polgármesterrel. Nem tudom mi lesz a feladata, de egy város önkormányzatának jogi képviseletében szívesebben látnám, ha egy tapasztaltabb egyén ülne. Nem az a baj, hogy nem a legszínvonalasabb egyetemre járt, nem színötössel végzett, suli helyett inkább a kocsmában ült, csak nem sok ez együtt?

A kis felelősséggel járó munkáknál még annyira nem is fontos ez a dolog, bár jó lenne, ha pl. a sarki boltban nem a szomszéd buta csaj ülne, aki csak szívességből lett benyomva, de nem tud számolni és nem képes megjegyezni, mit is árul.

2012. aug. 8. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez mindenhol így van ám, hogy az ismerős előnyt élvez Csak nálunk azért olyan feltűnő, mert kevés a munkahely.
2012. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!