Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes-e humán beállítottságú...

Panna.T kérdése:

Érdemes-e humán beállítottságúként és végzettségűként egészségügyi, műszaki, vagy informatikai (programozás) területre váltani azért hogy legyen munkája az embernek? Ti mit gondoltok Szeretettel várom a válaszotokat!

Figyelt kérdés
Jobb egy rossz mérnöknek, vagy informatikusnak lenni, mint egy kiváló bölcsésznek vagy jogásznak?

2012. aug. 17. 10:29
 1/9 kovpet ***** válasza:
85%
Azért ezekhez a dolgokhoz érteni is kell, nem úgy megy az hogy "váltasz" és kész.
2012. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem érdemes.

Egyrészt egy humán beállítottságú ember az életben nem végez el egy mérnökszakot.

Másrészt inkább legyen valaki kiváló irodalomtanár, mint rossz vagy középszerű mérnök.


Megjegyzem, humán területen is el tud helyezkedni ma is, akinek a tudása kimagasló. Aki középszerű, az persze ne várjon csodát.

2012. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!


1. válaszra: Persze, de ahhoz hogy értsek hozzá tanulnom kell. Tehát például ha 1-2 évig matekból és fizikából korrepetáltatnám magam, utána jelentkeznék pl. gépészmérnöknek. Alapvetően nem ez lenne a célom, de mivel a végzettségemnek megfelelő munkát nem találok, ezért gondolkoztam el ezen.


2. válaszra: Mindenhova kiemelkedő tudású embereket várnak? Nem lehet mindenki kiemelkedő. Én például egy átlagos tudású emberke vagyok. (A diplomám is jó minősítésű.)

Mit csinál a maradék 97%, aki nem kiemelkedő?


Talán ez a fenti kérdés furcsának tűnik, ám szerintem ha nem lehet boldogulni egy területen, akkor még mindig jobb azt korán felismerni és váltani, mint még 5-6 évet eltölteni és ugyanarra az eredményre jutni.

Persze nyilvánvalóan elég nehéz belátni azt, ha változtatni kell, ezért is kérdezlek titeket. Tudom, hogy manapság mely szakmák keresettek, azonban, mire ez ennyire világosan kirajzolódott, én már menthetetlenül humán beállítottságú lettem. :) Ha ma lennék tudatos tizenéves, akkor én is inkább a reál tárgyak felé orientálódnék.

2012. aug. 17. 13:48
 4/9 kovpet ***** válasza:
70%

1-2 év matek és utána 5 év gépészmérnöki tanulmányok?

Kellemes kis vasárnap délutáni projekt. :)


Viszont a reált nem szereted, de a humánt igen. Akkor ennyi idő alatt, ennyi erőbefektetéssel humán akármiből mekkora isten lehetnél már? :) És közben jobban is élveznéd.


Szerintem abban az irányban fejlődj, amit tudsz és szeretsz.


(Amit a kiemelkedőekről írtál azzal teljesen egyetértek.)

2012. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a korábbi válaszokkal. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy informatikával foglalkozó ember tanulása nem ér az egyetemmel véget, folyamatosan fejlődnie kell (persze ez szinte minden szakmára jellemző, de a reálra különösképp). Meg az sem mindegy, hogy az elkövetkező 30-40 évben olyan munkád van, amit szeretsz meg érdekel, vagy ennek ellenkezője.
2012. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rossz mérnököt legfeljebb a mekiben találsz.
2012. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm megtisztelő válaszaitokat!


Van állásnélküli rossz mérnök is? :)

2012. aug. 22. 11:27
 8/9 kovpet ***** válasza:
Van állásnélküli jó mérnök is. Csak jó esetben nem sokáig :)
2012. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

Attól még hogy humán beállítottságú vagy,nem feltétlenül jelenti azt,hogy rossz mérnök leszel.Én is hasonló okból akarok mérnök lenni(bár engem valamilyen szinten érdekel,persze össze se lehet hasonlítani azzal,hogy más,inkább humán beállítottságot követelő szakma mennyivel jobban).Sajnos be kell látni,hogy nehéz most a helyzet,és ha nincs egy jól fizető állásod,sajnos nem jutsz egyről a kettőre.Én úgy vagyok vele,első az anyagi biztonság,aztán megnyílnak a lehetőségek.Nem szeretném az egész életemet mérnökként ledolgozni,de lesz belőle annyi pénzem,hogy később belevágjak abba,amit igazán szeretnék.Levelezőn bármi elvégezhető meló mellett is,csak akarni kell rászánni az időt.Valószínűleg pár hónappal ezelőtt még azt mondtam volna,semmiképp se válassz olyat,ami nem te vagy,mert boldogtalan leszel,de amint az ember kikerül az életbe,észreveszi a fontossági sorrendeket...viszont ha valóban nagyon-nagyon távol áll tőled és már most tudod,hogy utálni fogod,akkor valóban ne kezdj bele...viszont ha úgy érzed semleges,elleszel vele egy ideig,akkor szerintem belekezdhetsz.Attól még,hogy lesz egy szakmád,nem kötelez arra,hogy abban dolgozd le az életed.Viszont igazuk van az előttem válaszolóknak,rossz mérnök sehova se kell,szóval rossz szakemberként nem fogsz ezzel se keresni...

2012. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!