Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "bérezés megegyezés szerint"...

A "bérezés megegyezés szerint" hogy történik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nyilván a lehető legtöbbet szeretném keresni. De honnan tudjam, hogy egy bizonyos állásnál mennyit reális mondani? Vagy hogy szokás ez? Sajnos pályakezdő vagyok..

Előre is köszönöm a válaszokat



2012. szept. 6. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezzel nagyon vigyázz!


Mindenképp legyen egy fix. összeg a fejedben, amit nettó keresni akarsz, és ahhoz ragaszkodj is.

Ne menj ez alá, mert úgy jársz, mint én jártam.

Ugyanez volt "bérezés megegyezés szerint", aztán se a munkakörömet, se a fizetésemet nem tisztáztuk rendesen, a volt főnököm rendszerint ilyen-olyan indokkal tízezrekkel kevesebbet fizetett.


Gondolj ki egy összeget, és próbáld azt elérni, amikor tárgyaltok.

A minimálbér az minimum, a többit te tudod, hogy milyen képesítésed van.

Nyilván annak is van minimálbére, vagy átlagbére, az alá semmiképp ne menj, inkább keress tovább!

2012. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pályakezdőnek általában a minimálbért szokták megajánlani. Mivel gondolom, hogy ezer a jelentkező, manapság már nem nagyon van béralkura lehetőség. Egyelőre örülj, hogy felvesznek, aztán ha lesz munkatapaszatalatod, vagy itt kérsz többet, vagy elmész máshova.

Arra azért vigyázz, hogy a törvényileg előírt juttatásokat legalább adják meg. Tehát ha már minimálbér, akkor jelentsen be, fizesse a bérletet. Én voltam már olyan helyen, ahol azt mondták, hogy nem fizetnek semmi útiköltségtérítést, oldjam meg, ahogy tudom. Persze a vidékiek itt is hátrányban.

Mi a szakmád egyébként?

2012. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!