Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki felmond és a felmond...

Ha valaki felmond és a felmondási idő alatt beteg lesz és nem engedi az orvos már vissza dolgozni a felomondási időre, akkoris köteles a munkáltató kifizetni az arra a hónapra járó utazáshozzájárulást?

Figyelt kérdés
Felmondtam egy hete és kiszabtak 30 nap felmondási időt,ennyi volt a szerződésben is. De kiderül,hogy gerincsérvem van,és a doki már erre a már csak 25 napra nem enged vissza dolgozni,mert nehéz fizikai munkát végzek. 5.-éig kell a bérleteket leadni,akkor fizetik ki. Akkor nekem is ki kell fizetniük?

2012. szept. 24. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha táppénzen vagy akkor nem köteles a munkáltató az útiköltségedet állni. Nálunk táppénz esetén még a kajajegy sem járt.

Viszont a táppénz beleszámít a felmondási idődbe.

2012. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy beleszámít. De végülis fél hónapot bejártam dolgozni.Akkor ne is számítsak arra,hogy kifizetik a bérletemet? Szóval akkor ezek szerint saját pénzemen vettem bérletet,ez tök jó :S. Mondjuk a szerződésben benne van ,hogy felmondás után a munkáltató köteles a bért és minden egyéb juttatást kifizetni a munkavállalónak. Akkor ezt most nem értem.
2012. szept. 24. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:

De van egy olyan is hogy a munkáltató nem köteles sem az útiköltséget sem a kajajeget állni. Adható, de nem kötelező. Így a munkáltató dönthet úgy, hogy ha valaki 1 hónapban minimum 2 hetet táppénzen van, akkor nem köteles kifizetni a az adható juttatásokat.

De én nem aggódnék előre, mert jobb úgysem lesz. Majd kiderül. Ha nem jár akkor úgysem kapod meg. Ha jár, akkor a munkáltató úgyis kifizeti. Kár előre parázni ezen.

2012. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó,mondjuk igazad van csak én ilyen parázós vagyok sajna. Meg hát a fene sem akart táppénzre menni...De mondjuk minden munkahelyen aki táppénzre megy az tuti szimulál és büdös neki a munka. :S
2012. szept. 24. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!