Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bankszakmai tapasztalatok?...

Bankszakmai tapasztalatok? Lehetőségek, tanulmányok, karrierutak?

Figyelt kérdés

Bankszakmában szeretnék elhelyezkedni, és érdekelne ki milyen tanulmányi után, milyen könnyen, és melyik bankban, vagy milyen pozícióban tudott elhelyezkedni?

Érdemes elvégezni több tanfolyamot (Bankárképző, Brókerképző, stb.) a későbbi könnyebb elhelyezkedés érdekében?

Illetve a bankok mennyire támogatják a további tanulmányokat? Előrelépési, fejlődési lehetőségek?



2012. okt. 11. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy hallom a tanulmányokat már nem nagyon támogatják, a legtöbb meghirdetett állás vagy nagyon specifikus vagy ált. kezdő állás pl. ügyfélszolgálat, behajtás, de arra nagyon jó, hogy tovább lépj, mert a bankok a jó állásokat belülről töltik be. Kimondott bankár vagy brókerképzőt nem feltétlenül ajánlok, ha beszélsz nyelveket és van pl. közgazdasági végzettséged.
2012. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes tényleg "alulról" kezdeni. Az aktuális főnöktől nagyon függ, hogy mennyire támogatja a pályádat.

De ahol én dolgozom, ott támogatják a dolgozókat. Tanulmányi szerződéssel akár bankárképzőt, akár más, szakmához kapcsolódó tanulmányt. Csak a felettest kell meggyőzni, hogy tényleg tudod hasznosítani majd.

Az már személyenként változik, hogy néhány napos tanfolyamokra küldenek és könyveket nyomnak a kezedbe, vagy több éves képzést javasolnak.


De a nagyobb bankoknál jellemzően támogatják, főleg, ha látnak benned perspektívát.


Szintén alulról kezdek, de már kérdezték hogy melyik irány tetszik leginkább. Mivel nem látom még át, korrekt választ se tudtam adni. Kaptam néhány alapszintű könyvet, hogy okosodjak és ha már jobban belelátok, akkor válasszak magamnak egy irányt, akkor konkrétabban tudnak támogatni. Mindezt úgy, hogy még próbaidőm se telt le. Valószínű, hogy ha nem gyújtom fel az irodát, akkor 1-2 év múlva már szakmai pozícióba is "kéredzkedhetek".


Illetve én a kollégákat nyúzom, hogy mit csinálnak éppen, magyarázzanak kicsit, okítsanak. 99%-ban szívesen elmondják, megmutatják és akár alapvető dolgokat is elmagyaráznak. Ha épp nem érnek rá, akkor visszahívnak egy óra múlva, hogy most van néhány szabad percük.


A főnököm is néha az orrom alá tol szakmai anyagokat, hogy szedjem rendbe őket - amit végképp nem értek benne, azt meg karikázzam be és röviden elmondja mi micsoda.

2012. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, remélem minden úgy alakul ahogy terveztek, iroda is maradjon egyben:))
2012. okt. 13. 16:51
 4/7 anonim válasza:

A 2. válaszolótól szeretném megkérdezni hogy van valami képzettséged hozzá,vagy sima érettségivel sikerült bejutnod?

Érdekelne, mert én most végzek el egy banki szakügyintéző (2éves OKJ-s) tanfolyamot. Szerinted ezzel van már lehetőségem? Én kifejezetten az OTP-nél szeretnék dolgozni. Ill. még 1 kérdés, kezdő fizu mennyi? Köszönöm előre is!

2012. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Közgazdász végzettségem van. Gazdasági végzettséget kérnek többnyire, de ismerek olyanokat, akik pl. asszisztensi pozícióban pedagógus végzettséggel dolgoznak. Mondjuk náluk kisebb - de nem lehetetlen - a szakmai pozíció esélye.

Nyelvtudást kérnek, mert az angol a külföldi leánybankokkal való kapcsolattartás nyelve.

Egyéb nyelv jó pont, de hasznosítani csak a bank érdekeltségébe tartozó egyéb nyelveket lehet. (Pl. Ersténél német, OTP-nél orosz, vagy egyéb szláv nyelvek, stb)

De az angol alap.


OKJ-t nem tudom, hogy értékelik. Szakmai pozícióhoz (központban, nem fiókban) mindenképpen kell valamilyen gazdasági területen szerzett diploma - ha máshogy nem, a munkaviszony alatt megfűzni a céget, hogy megéri kifizetni nekik egy ilyen képzést.


De a vezetők személyétől is sok függ. Területenként eltérő, ki lehet fogni nagyon rossz természetű, másokat eltaposó vezetőséget, de olyat is, ahol kiemelten támogatják a szakmai ambíciókkal rendelkező munkatársakat. Ez utóbbiaknak elég, ha látják az őszinte, élénk érdeklődést a szakterület iránt.


A cégek nagy része év végén (kb mostanában, december közepéig) különít el oktatási költséget, konkrét igények alapján a következő naptári évre. Aki ilyenkor belekerül, az a következő évben mehet fizetett (cég által fizetett) képzésre, aki nem, annak egy évet várnia kell.


De tény, hogy bankos munkához kifejezett előny az erős matekos véna. Matematikus végzettséggel is szívesen alkalmaznak embereket, náluk hajlamosak eltekinteni a gazdasági végzettségtől - vagy később ők küldik a munkavállalót szakmai továbbképzésre.

2012. nov. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valutapénztáros okj, Értékpapírjogi vizsga, Angol B2 komplex, és jövőre kezdem levelezőn a pénzügy-számvitel alapképzést.

Így, hogy valóban érdekel a bankszakma szerinted lesznek jó lehetőségeim?

2012. nov. 6. 16:21
 7/7 anonim válasza:
Leginkább a Budapesti Bankárképző Központ által hirdetett banki tanácsadói felsőfokú tanfolyam az ami előny mindenhol. ( más néven FEBI képzés ) Nekem is közgazdász diplomám van ilyen FEBI szakiránnyal... Bankban voltam gyakorlaton is... Jelenleg is csak próbálkozok bekerülni..... :D
2013. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!