Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban magyar munkavál...

Németországban magyar munkavállaló vagyok, felsőfokú nyelvtudással, diplomával. S mindig, amikor fizetésre kerül a sor, rendre átvernek, akár német, akár magyar munkaadóról van szó. Másnak is vannak ilyen történetei, vagy én egyedi példa vagyok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában sajnos már ismerősöm is belefutott ilyenbe. 1-2 cég direkt kihasználja, hogy külföldi vagy, kiszolgáltatott..
2012. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átverni azt lehet, aki hagyja magát! Ha diplomás, a nyelvet magas szinten beszélő ember vagy, akkor nem kellene hagynod hogy kihasználjanak.
2012. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként sem kell senkinek hagynia magát.

Szóval mondjuk 1 hónapig dolgozol és nem fizetnek ki?

Milyen jellegű munka?

Lehet, hogy a munka jellege miatt működik az átverés.

2012. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Építőiparról van szó,

ahol szerelésvezetői, tolmács- ügyintézői munkát vállalok, éppen ami jön, nem válogatok.Mindenben első a minőség, másképp nem tudod magad eladni. Általában azzal próbálkoznak, hogy még nem jött meg a pénzük a legutóbbi számlázásból, ezért odalöknek valami kis előleget, később ha reklamálsz,közlik, un.körbetartozás miatt áll minden kifizetés. Vagy éppenséggel a frankfurti önkormányzat egyelőre nem tud fizetni, hiába adtad át rendben az iskolát.További jól bevált módszer, hogy valóban apró minőségi hibát felnagyítanak, nem engedik kijavítani, mert

úgysem vagy rá képes, és persze egyszerűen nem fizetik ki.

És biztosan van fogalmatok arról, mibe kerül egy német ügyvéd, és az ügynek egyébként sem látod a végét!

Aztán dönthetsz, maradsz és esetleg ingyen dolgozol tovább, vagy fogod magad és hazamész. E második esetben garantáltan elköszönhetsz a bent lévő pénzedtől.

És persze az ottani fizetések feléért kell dolgoznod.

Nemrég jöttem haza Belgiumból, ahová egy magyar kft. vett fel építésvezetőnek. Kimentem, átvettem a feladatot egy ottani flamandtól, aki gyorsan elment szabira. Csak "elfelejtették" megmondani, hogy csak egy hónapra kellek, mert nem találtak helyettest ilyen rövid időre.Egy hónap után persze visszajött az ember, én haza, és 4 hete várok a pénzem felére. És az ember tényleg nem tudja, hogyan előzheti meg ezeket az átveréseket.

2012. okt. 25. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!