Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első munkahelyként milyet...

Első munkahelyként milyet érdemes választani? Hogyan döntenétek? Költöznétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy szituáció, a családoddal laksz együtt és lassan itt az ideje, hogy munka után nézz, mert végzel az iskolával.

Milyet választanátok? Egy pörgősebbet, vagy egy nyugalmasabbat? Olyat, ahol megvannak a pihenő és munkaszüneti napok, vagy olyat, ahol folyamatos a munka? Vagy még az is itt van, hogy olyat, ahol helyben kell végezni a munkát, vagy mindig menni kell mindenfelé?


Vagy a fizetéstől tennétek leginkább függővé?


Az érdeklődés mindegyik felé megvan, szóval mindenhová szívesen mennél.


Még egy kérdés: Rögtön el is költöznétek, vagy maradnátok gyűjteni? A szüleid felajánlják, hogy maradj nyugodtan és egyetlen fillért sem fogadnak el, így akarnak segíteni az életben. Maradnál? Elfogadnád, vagy rögtön mennél?

A fizetésed egyébként elég lenne az albérlet fenntartására, vagy egy kisebb lakás vásárlására, természetesen lakáshitellel.



Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. nov. 1. 20:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen igazam, de ezt most ültessük át a való életbe :)

Olyan munkát választasz, amilyet kapsz. Mert nem könnyű kapni. Egyáltalán nem.

Sajnos nem a filmekben vagyunk ahol felcsapod az újságot és naponta váltod a munkahelyeket.


Gyakorlatod van valamiben, dolgoztál már bárhol? Milyen végzettséged van? Fiú vagy avagy leány?


A fizetésed HA elég lenne (a párom 100ezer forintot keres én 90-et, és még így is szűkölködünk) az albérletre, találnál megfelelőt, korrektet?

Az sem egyszerű.

Lakáshitelhez egy év bejelentett munkaviszony kell minimum :D És akkor nem egy minimálbéres munkáról beszélünk.


No, ha ezeket meggondoltad, megválaszoltad a kérdéseket, jöhet a további segítség :)

2012. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ez egy elméleti kérdés, csak félig gyakorlati, a lakáshitelt is természetesen úgy értettem, hogy 1 év után, nem azonnal :)


Viszont a munkák közül tényleg tudok választani.

A munkakörbe nem akarok belemenni, mert végülis nem tapasztalatokat várok, hanem csak annyit, hogy kezdésnek egy pörgősebb, vagy nyugisabb hely a jó :)


Tehát én tényleg csak erre várok választ :) de azért köszönöm neked :)

2012. nov. 1. 20:38
 3/20 A kérdező kommentje:

A másikra azért válaszolok, albérlet lenne, kedvező áron, ami nagyon szép is, de az akkor sem az enyém :(


Tudom, hogy sokan nem így vannak vele, de én nagyon kidobott pénznek érezném, olyanra költök, amiben tulajdonképpen csak ideiglenesen vagyok és ahogy otthagyom nem látok belőle semmit. Viszont önálló élet kezdésére tökéletes.

A szüleimmel jó a viszonyom, ez nem gond és nagyon jól esik, hogy azt mondták ők eltartanak, hogy tudjak sajátot venni, így akarnak segíteni az elindulásban.

2012. nov. 1. 20:46
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Akkor elnézést, kissé komolyabbnak látszottak a szándékaid így leírva :D

Örülök hogy van lehetőséged :)

Én kezdésnek a pörgősebbet választanám, egyszerűbb nyugisabbra váltani ha már belegabalyodtál a munkába, mint hogy egy halálra unt munkából hirtelen felpörögj.

LEgalábbis szerintem így kényelmesebb. :)

2012. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Azt választanám, amelyik tetszik.

Örülj, hogy válogathatsz!

Nyilvánvalóan a legtöbbet a fizetés nyom a latban :-) És nekem a nyugi, hogy legyen pihenőidőm, nem vagyok egy ugribugri, idegbajos határidős melókat nem szeretem.


Naná, hogy maradnék otthon, ha ilyen lehetőségem lett volna anno, megváltottam volna a világot! Gyűjts, amennyit tudsz, minél kevesebb hitelre legyen szükséged!


Arra nem ártana figyelned, hogy semmi nem tart örökké. Ígérhet bármit a munkahely, amíg nem vagy benne egészen biztos, hogy az úgy van, annyit keresel, és ott is maradhatsz, szerintem tényleg ne költözz el.


Sok sikert!

2012. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt, ami változatosabb, menni kell, de lehetőleg munkaszüneti napokkal (tehát a "rendes" beosztással).

A fizetés is számít, de messze nem CSAK az.

2012. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Csak becsüld meg a rendes szüleidet :)

Velem anyám azóta nem beszélt, hogy kitettem a lábam otthonról.

Az meg már jó 4 éve volt. Azóta egyedül kell mindennel megbirkóznom, még jó hogy a párom mellettem van :/

Az albérlet valóban pénzkidobásnak tűnk, de könnyebb lelécelni ha valami anyagi gondod támad, mintha a hitelt nyögnéd :)

Sajnos a bankokat nem nagyon lehet meghatni :(

2012. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és várom a továbbiakat :)))


Nos azért elméleti, mert azt érzem merre húz a szívem, mehetnék is oda, csak kíváncsi vagyok mások mit gondolnak. Én a pörgésért vagyok odáig, de jól tudom érezni magam egy nyugis munkahelyen is :)


A pihenőnapos lehetőség is nyugis :)

Gyerekem nincs, tehát annyira nincs szükségem a hosszú hétvégékre és az ünnepekre, nekem mindegy mikor van szabadnapom, nem kell alkalmazkodnom mondjuk egy gyerekhez és az iskolájához.


Nagyobb városról van szó, szóval ha egyik munkahely nem jön be, ott helyben tudnék másikat, akár költözés nélkül.


Azt hiszem egyébként én is a szüleimnél maradok :) Bántja őket szerintem, hogy nem tudnak nekem házat venni, pedig mindig mondom, hogy már ez is hatalmas segítség. Mert én is úgy gondolom, hogy ha megtehetném vennék a gyerekemnek, de őket az bántja, hogy ezt nem tudják megtenni. Ha később esetleg meg tudják biztosan meg is teszik. Én ezt a mintát kaptam, ugyanígy megteszem majd a sajátomért, de ha nem megy, akkor nálam addig marad, ameddig akar.


Nagyon sajnálom, akivel nem ilyenek, nem tudok más hozzáállást megérteni :(

2012. nov. 1. 20:56
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a pörgőset választanám, össze-vissza szabadnapokkal, össze-vissza munkaidővel. A helyben való monoton munkavégzés a halálom, pedig már fiatal sem vagyok, családom is van. És valószínűleg el is költöznék otthonról, nagy kanállal habzsolnám az életet.
2012. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm :))


Nekem ez is szimpatikus :))

2012. nov. 1. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!