Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes váltani fehérről...

Érdemes váltani fehérről szürkére,3asról 5ösre?

Figyelt kérdés
Van egy teljesen bejelentett mérnöki állásom, ahol x összeget keresek. Szeretem ezt a munkát. Ígértek egy munkaerő közvetítő cégen keresztül +150-el többet, viszont ott nem lennék bejelentve teljesen és project alapú. Ha vége egy projektnek, előfordulhat, hogy lesz holtidő, mikor ugyan kapok fizetést, de ha találnak új munkát nekem akkor levonják azt. Nagy multik a megrendelőik, de a fizetés sántít. Voltam már hasonló cipőben, viszont nem volt ekkora a pénz és sajnos akkor belebuktam. Elvállaltam a munkát és 2 napig tartott, meggondolta magát a cég, mégse bírnak fizetni, stb. Most viszont multinál lennék, de ilyen-olyan fizetési kiskapukkal. Vagy bejelentenek félig, és alkalmazottként lennék, vagy beléptetnek egy eva-s vállalkozásba, ahol osztalékként kapnám a fizetésem a közvetítőtől. Ti bevállalnátok így az új munkát és magatok mögött hagynátok a kényelmes, biztosat 3as helyett 5össel kezdődő fizetésért?

2012. nov. 29. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek a cégeknek mindig a saját hasznuk számít, és azokat az embereket tartják meg a holtidőkben is, akik már régóta a cégnél vannak.

Ha úgyis lépni akarsz a melódból, vagy az országból, akkor érdemes bevállalni egy projectet több pénzért, de az nem véletlen, h ezek a cégek többet fizetnek, amíg van munka, de utána minden a jóindulatukon múlik.

Ha olyan a szakmád, ami most jól pörög, és könnyen tudsz egy 3ik helyre menni, ha bukod a másodikat akkor megéri, amúgy meg kényelmesen meg lehet élni havi 3 kilóból is.

2012. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!