Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanértékesítés. Hol...

Ingatlanértékesítés. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Egy ingatlanértékesítéssel foglalkozó cég állást hírdet, amiben 90e + jutalékot ígérnek. Ha jól tudom a jutalékon kívül ebben a szakmában nem szokás fix bért adni. Hol lehet a "trükk"?

2012. dec. 17. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott, hogy az ingatlanpiac dögrováson van.

Ha sokat dolgozol, meg tudsz belőle élni, de ha nem vagy magadtól is motivált, akkor nem neked való.

2012. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen van alapbér, csak nem sok - és mivel mostanában elég nehéz bármit is eladni, másként nem találnak embert.


Ha belegondolsz, a 90ezer jóformán semmi, föként, ha - mint ahogy valószinü - ez bruttó.

2012. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Találtam neked 2 ingatlanos blogbejegyzést, pro és kontra:

[link]

2012. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igazából az a bruttó 90 nekem tökéletes lenne a jelenlegi 60e munkanélküli helyett, ami jövö hónapban lejár. Tudom hogy pang a piac, de ha van egy ilyen alapbér az nekem pont jó arra hogy ha nem sikerül adott hónapban 1 üzletet sem lebonyolítani ne pusztuljak éhen. Persze nyilván a költségeimet szintén ebből a pénzből kell fedezni, de mégsem 0.
2012. dec. 17. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne hidd azt, hogy egy vállalkozás jobb, mint az állam! Az állam akkor is ad segélyt, ha nem teszel érte semmit. Egy vállalkozás pedig nem fog kidobni járulékkal együtt 130-140 eFt-ot úgy, hogy majd talán a jövő hónapban... Ha egy üzletet sem fogsz kötni, akkor nem lesz hosszú életed ennél a cégnél.

De lehetnek csodák. A munkaszerződést kellene elolvasni, hogy lásd mi a trükk. (De lehet, hogy az, hogy nem lesz munkaszerződés?!)

2012. dec. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nyilván mindenkinek az lenne a célja egy ilyen cégnél hogy menjen az üzlet, és gondolom nem fogják díjazni ha semmi sem történik. lesz munkaszerződés, és át is fogom olvasni mielőtt bármit ráírok. egyébként 8 órás munkarendben alkalmazotti munkaviszony esetén fizet a cég 90-et nettóban. 2 hónapos próbaidő van, ami alatt a fizetés nem kevesebb. valószínűleg ha gyökér leszek az ingatlan értékesítéshez nem fognak véglegesíteni.
2012. dec. 18. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!