Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges az, hogy 4...

Hogyan lehetséges az, hogy 4 műszakos munkarendben (ahol a munkaidő 12 óra), ha a munkanap fizetett ünnepre esik, a munkáltató nem 12 órát fizet ki, hanem csak 8-at? Ez törvényes?

Figyelt kérdés
Ugyanakkor a szabadság is úgy alakul, hogy a rendes szabadságból egy műszakra 12 órát, tehát másfél napot számolnak, táppénzre viszont megint csak 8 órát fizetnek ki, és csak a munkanapokra (ez olyan beosztás, hogy 2 egymást követő nap 12 óra munka, utána 2 egymást követő nap pihenőnap), nem pedig folyamatosan. Ez most már teljesen törvényes, hogy a munkáltató mindent úgy értelmezhet, ahogy csak tetszik neki? Vagy teljesen véletlenül alakul úgy, hogy minden pont a munkavállaló szempontjából kedvezőtlen módon alakul?
2012. dec. 19. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A havi munakidőt kell nézni. Tehát ha beteg vagy teszem azt egy teljes hónapot, akkor nem lehet az venni hogy 20 nap szorozva 12 órával. De a szabadságodat csak a beosztott napokra számolhatják el. Be vagy osztva hétfő-kedd és szerda-csütörtök pihenőnapod. Akkor a 2 napra kell figyelembe venni a szabadságot, az 3-4 nap eleve szabadnap.
2012. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legjobban úgy tudod ellenőrizni, hogy a munkaórákat összeadod, és annak mindig az adott hónap munkanapjainak óraszámával kell egyezni. Többnyire ugye 168 óra.
2012. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. fizetett ünnepen nem dolgozol, tehát 8 óra

2. 1 nap szabadsággal 12 óra alól kapsz felmentést

3. a tb nem ismer 12 órás táppénzt!


én is dolgoztam ilyen beosztásban, mindennek utánajártam!

2012. dec. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De miért 8 óra a fizetett ünnep, amikor 12 órát dolgoznék, ha nem lenne fizetett ünnep? Ne haragudjatok, de a kérdésemre konkrét választ egyikőtöktől sem kaptam.
2012. dec. 20. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyen dolgoztam. Orakeret van. Nálunk 178-180 óra körül volt a havi munkaora a beosztás alapján. (Ami több volt a 160 óránál azt vagy csuszoban megkaptuk 3 havonta vagy kifizettek )


Az ilyen munkahelyeken a munkanapokon szabik elszámolása másképp van mint ott ahol 8 órában dolgozol. Alapvetően heti 40 óra a munkaidod ami ezen felül van az túlóra. Amit vagy megkapsz mint csuszi vagy kifizetik pluszban (jellemzően inkább csuszi ). Tehát neked 8 órával szamolnak egy egy munkanapot ha nem dolgozol. A szabadsagod se 12 óra hanem 8. Gondolj bele te kevesebb napot dolgozol alapból mint az aki 8 óras. Természetes hogy neked egy szabadnap 12 óra mínusz vagy 1.5 nap ha úgy jobban tetszik.


Én nem vagyok pénzügyes de számomra ez annyira érthető es logikus nem is értem ez hogy merült fel.

2016. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!