Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként érdemes már...

Pályakezdőként érdemes már most egy ilyen állást elvállalni? Vagy várjak még, hátha találok szakmámhoz kapcsolódó munkát? Ennyit jelent a "start kártya"? Lehet elvágom így az esélyeim?

Figyelt kérdés
Decemberbe végeztem. Még sajnos nyelvvizsga miatt (ami már megvan, csak még 30 nap mire megjön kb.) nem kaptam diplomát. Találtam egy adminisztrációs munkát, bár ez már decemberben is fent volt. Érdemes lenne megpróbálnom? Vagy várjak még, próbálkozzak saját szakmámban és pár hónap múlva ha akkor sem megy kezdjek bele egy ilyenbe? Hamarabb alkalmaznak ha pályakezdőként járnak rám a kedvezmények? Vagy ez annyit nem jelent?
2013. jan. 10. 18:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Esélyem. Bocsánat :) Lehet még nehezebben találok munkát ha még ez a kedvezmény se lesz amit kapnának utánam? A másik dolog pedig hogy ide szerintem csak ezért kellek. Bár semmi egyebet nem írnak róla, lehet kamu is. vagy azét egy próbát megér?
2013. jan. 10. 18:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben tuti megpróbálnám ezt a munkát.

Bár.. attól függ, milyen diplomát kaptál.

2013. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó lenne megpróbálni (nem csak ezt, másokat is), már csak azért is, hogy elindítsd a 'pályázási' folyamatot. (Nem tudom szebben megfogalmazni.)


Behívnak interjúkra, nagyjából képet kapsz a lehetőségeidről (milyen pozíciókra, milyen fizetéssel stb. számíthatsz), így mire megérkezik majd a nyelvvizsga-bizonyítványod, már X interjún túl leszel, az ott szerzett tapasztalatok birtokában.


A Start-kártya csak akkor lesz lényeges, amikor tényleges felvételre kerül sor, ez időben is elhúzódhat. (Példának írom, hogy január 8-án jutottam be interjúra ahhoz a céghez, akiknek nov. 27-én küldtem önéletrajzot.)


+ még ha fel is ajánlják az állást, akkor sem kötelező elfogadni, ha mellette akad más (a szakmádban), ami jobban passzol hozzád, te választasz ;)

2013. jan. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valami: ha magánszektorban keresel, szerintem már most is megpályázhatsz szakmádba illő állásokat is. A végzettséged, nyelvvizsgád megvan, ha mondjuk 1-2 hónapon belül találsz munkát, felvételkor már igazolni is tudod. (Tapasztalat, hogy magánszektorban ezt nem nézik annyira szigorúan.)


Állami szektorban más a helyzet (kórház, iskola, önkormányzat, NAV stb.), mert ott már az önéletrajzban is fel kell tüntetni a végzettséget igazoló dokumentumokat.

2013. jan. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is erre gondoltam hogy megérné legalább megpróbálni. Minimálbért fizetne meg fura is a hirdetés maga is de na, valahogy el kell kezdeni :) Már nézelődöm egy jó ideje. Szerintetek érdemes random megkeresni egy céget és otthagyni majd náluk egy önéletrajzot?
2013. jan. 11. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!