Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki talált mostanában...

Valaki talált mostanában állást? Hol/hogyan talált rá? Mennyi ideig keresgélt mire sikerült? Teljesen ki vagyok. Tanácsokat, ötleteket várnék!?

Figyelt kérdés

Melyik hirdetési oldalon találtatok,és mit? Szakmátokban? Minden érdekelne.


Már egy jó ideje keresgélek, de nem találok semmit.. :(



2013. jan. 13. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
4 év munkanélküliség után találtam tavaly novemberben, ismerős segített bejutni. Előtte közmunkában dolgoztam pár hónapot éhbérért. Ha nincsenek az embernek kapcsolatai, szinte lehetetlen, főleg vidéken.
2013. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
4 év???? Jesszusom... :(( Én Bp.-i vagyok, még "csak" 1 hónapja keresek kb. de semmi visszajelzés. Én ismeretségi körben sem találok sajnos. Elvileg létszámstop van. :(
2013. jan. 13. 15:21
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Én 4 hónapja keresek, nemrég írtam én is ki kérdést, mennyire elvagyok keseredve...


Szakmában nem találtam, egyelőre úgy érzem nincs is esélyem, sok minden miatt...(protekció, tapasztalat hiánya, korrupció, talán nem jó helyen kopogtatok).


2 hónapig vigyáztam egy problémás gyerekre, de már nem bírtam idegekkel...végül abbamaradt a téli szünet miatt, azóta nem léptem kapcsolatba velük.


Honlapokon, ujságokban , ismerősökön keresztül próbálok keresgélni, de valahogy az az érzésem, minden elvan rendezve, ameddig én odakerülök.

Holnap megyek egy üzletbe, ismerem az egyik alkalmazottat, hátha segít, hogy ő ismeri a főnököt...


Sokan piszkálnak, hogy "rangon aluliak" bizonyos melók, de én úgy vagyok ezzel, hogy valamiből meg kell élni és a munka nem szégyen. Különben is mesteri alatt még belefér akármi... Úgyhogy most ebben reménykedek.


Sok sikert Kérdező! Kitartás!

2013. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is Bp.-i vagyok, lassan egy éve keresek :(
2013. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én február elején kezdek a munkahelyemen, a jövő héten pedig államvizsgázom, szóval hatalmas szerencsém van. A szakommal kapcsolatosan sikerül elhelyezkedni. November közepén kezdtem el állást keresni. Nézegettem az internetet is, de nem nagyon voltak olyan hirdetések, amik a végzettségemnek megfelelők voltak: vagy ha voltak, akkor vagy csak hasonló munkakör, vagy nagyon messze, és költözni is kellett volna. Végül pár helyre azért küldtem életrajzot, hasonló munkakörökbe, meg közelebbi helyekre, ahol még megoldható, hogy ingázzak. Szóltam ismerőseimnek is a "területemen", hogy szóljanak, ha ők tudnak valamit. Sokat segitettek, mert még ha nem is tudtak arról, hogy bárhol is konkrétan keresnének embert, azért adtak tippeket, hogy hol érdemes próbálkozni. Aztán december közepén nyakamba vettem a várost, mondván, hogy próbálok házalni- azt terveztem az összes szóba jövő kb. 10 intézményt körbejárom. Két intézményben voltam összesen. A második helyen kiderült hamarosan keresni fognak valakit,csak még nincs meghirdetve. Ezután karácsony előtt hívtak telefonon, hogy akkor akarom e még az állást, persze igent mondtam. Szóval szerintem csak magabiztosan. Jókora szerencse is kell hozzá, de mozgass meg minden követ, inkább ismerősökre és a személyes felkeresésre alapozz, ne csak az interneten keresgélj.
2013. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly júniustól október végéig kerestem mire lett..nem a szakmámban de azt nem is bánom már. Expresszen találtam azt hiszem,egy részmunkaidős állást hirdettek,de azóta átvettek teljesbe.
2013. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen ,szóval 1 hónap az még semmi,2-3 hónapnál kevesebb időre ne nagyon számíts hogy lesz,hacsak nincs valami baromi nagy mákod ..
2013. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5 hónapig kerestem Budapesten.


A kozszolga.hu-n találtam az állást ahova felvettek. Én a szakmámban helyezkedtem el!

2013. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Máfél éve keresek, de még semmi. Eladói tanfolyamot is elvégeztem közben, de így sem sikerült még elhelyezkedni. Elsőnek igaza van. Vidéken (főleg ha kieső helyen lakik az ember) protekció szükséges. Ez sajnos nekem sincs. Folyton bújom a netet, a környéken lévő állásokat, küldöm az önéletrajzot vagy személyesen beviszem, mégsem vesznek fel, mert ugye a beutazást támogatniuk kellene, ezért inkább közelebb lakót vesznek fel.

Remélem sikerülni fog. Ha üzletbe jelentkezel, akkor végzettséged legyen, és személyesen menj be csinosan és keresd az üzletvezetőt.

2013. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1,5 hónapig keresgéltem, szinte kizárólag a szakmámban, a jövő héten kezdek.


Találtam egy weboldalt, ami már eleve kiszűri a fejvadászós cégeket, ezeket a hirdetéseket néztem elsősorban:


[link]


Feliratkoztam fejvadászós hírlevelekre is (jobmonitor, cvonline stb.), minden nap ellenőriztem a hirdetéseket. A releváns hirdetésekből kiválasztottam egy speciálisabbnak tűnő mondatot (ami más hirdetésben nem valószínű, hogy megjelenik) és rákerestem az Google-ben. Ha kizárólag fejvadászós találatokat adott, a hirdetés ment a levesbe. Ha a cég honlapján is megjelent a hirdetés, már megpályáztam, de nem a fejvadászós e-mail címen, hanem a cég közvetlen hr-es címén.


Cégre/pozícióra szabott kreatív önéletrajzzal pályáztam (elkészítése kb. 3-4 hetet vett igénybe). Nagyjából úgy nézett ki, mint egy katalógus, ez az én szakmámban mondjuk közepesen fontos (régebben értékesítettem és dokumentációt is készítettem). Szakképesítést nem igénylő munkára viszont nem kreatívval pályáznék.


A fenti módszerekkel 33 pályázatot küldtem el 1,5 hónap alatt, 7 interjú és 1 konkrét állásajánlat született belőle.

2013. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!