Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomázás után mennyi idő...

Diplomázás után mennyi idő múlva sikerült elhelyezkednetek? Utána is támogattak a szüleitek? Szakmátokban sikerült elhelyezkedni vagy valami teljesen mást csináltok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 3 év 4 hónapig nem volt munkám, utána sem a szakmámban helyezkedtem el, de ma már abban dolgozok, csak nem alkalmazottként.
2013. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, támogattak igen, kénytelenek voltak. Semmi bevételből nem lehet életet kezdeni, éhen halni meg nem hagyhattak.
2013. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó hogy kiírtad ezt a kérdést. Én is most végeztem és ez foglalkoztat. Hogy próbálsz meg állást keresni? Az a baj hogy kiengednek úgy az egyetemről hogy néha még azt sem tudod volt e értelme lehúzni azt az X évet, mert végig biztogattak. 1 hónapja keresek állást de még semmi.
2013. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is lassan esedékes ez a téma, 1 év múlva állam vizsga..kíváncsi vagyok addigra mi lesz itt..mi lesz velem?!..:( :)
2013. jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Államvizsga előtt pár hónappal már elkezdtem állást keresni. Végzésnek beírtam az az évet, amikor kérdezték, hogy hol a diploma, mondtam, hogy novemberben lesz meg (nyáron kezdtem munkát keresni).

Kb másfél hónap volt a keresés, további 3 hét amíg ténylegesen munkába tudtam állni - de ez már a cég adminisztrációján múlott.


Az államvizsgát már munka mellett csináltam meg.

2013. jan. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szép sikersztori az utolsóé, csak néhány helyen ez nem működik. Nekem volt államvizsgám, csak a nyelvvizsga hiányzott, hiába jelentkeztem állásra, amikor megtudták, hogy nincs a kezemben a diploma, azt mondták el sem kellett volna jönnöm addig az interjúra. Óvónő vagyok, úgyhogy nem a nyelv a legmeghatározóbb a szakmámban. 2010-ben végeztem, egy évvel később 2011 nyarán kaptam kézhez a diplomám, addig nyelvvizsgáztam.

2011 szeptembertől dolgoztam 4 hónapot, majd közfoglalkoztatásban 2-t, utána nyári idénymunka 3 hét, majd végre kaptam egy határozatlan idejű, teljes munkaidős óvónői állást, csak pechemre a próbaidő alatt kirúgtak, hogy felvegyenek valaki mást...

Úgyhogy végeztem 2-3 éve(attól függ államvizsgát, vagy diplomát nézzük) és nincs munkám. Csak a szoc.segélyre és a családomra számíthatok. Persze, amikor dolgozom, teszünk félre, így tudunk valamennyire haladni. (Idén lesz az esküvőnk)


Sok sikert, remélem neked könnyebben megy!!


24N

2013. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24 évesen diplomáztam le, de már 22 évesen elköltöztem otthonról, saját magamat tartottam el, az árvasági segélyemből, szoctámból, tanulmányi ösztöndíjból, diákmunkából. Közgazdász diplomát szereztem és 3 hónap alatt találtam egy nagyon jó munkát, amivel sikerült elhelyezkedni a szakmámban. Továbbra is eltartom magam, de szerencsére már nagyon szép kis összeget el is tudok rakni.
2013. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Diploma után 1 év 1 hónapig abszolút semmi, csak egy 1 hetes adatbeviteles melóm volt.

Ekkor az elején még a sulis albérletben laktam, hogy hátha pesti címmel hamarabb kapok munkát, de nem tudtam fenntartani, hazaköltöztem. Itt nagyjából eltartottak, plusz a megtakarításom fogyasztottam.

Ezután fél évig önkéntes munkát végeztem, nem teljesen a szakmámban de köze volt hozzá. Mindennap mentem rendes munkaidőben hátha felvesznek, be volt ígérve, de semmi.

Végül felvettek egy érettségis ügyintézői munkára - oda is ismerős segített - emiatt különköltöztem a szüleimtől. Ennek 1 éve, most 1 év rendes munkatapasztalattal ismét elkezdek melót keresni a szakmámban, vagy legalább olyat, ami nem minimálbért fizet...

2013. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is ez előtt vagyok, ezért tettem ki a kérdést. Sajnos nagyon kevés lehetőség van a szakmámban, persze ment a hitegetés hogy majd el lehet vele helyezkedni, el is lehet, ha van ismerettséged. Na nekem nincs. Nyáron végzek az MSc-n, már elkezdtem keresni, hátha. Most van egy, szakmába vágna, jelentkeztem, reménykedek. Amúgy eddig 2 szakmába vágó hely volt, az egyikre hívtak be interjúra, oda majdnem fel is vettek, csak most még volt órám 2 egy héten, mondták nekik ez így nem fekszik.

Itthon élek a szülőkkel, esélyem nincs mondjuk összeköltözni a párommal, vagy bármi előrelépésre munka nélkül :(

2013. jan. 16. 20:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2013. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!