Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön élők/dolgozók,...

Donbaalazs kérdése:

Külföldön élők/dolgozók, mennyit kerestek és mit dolgoztok? Javaslatokat és tanácsokat várok

Figyelt kérdés

Tehát hol dolgoztok pontosan és mennyit kerestek?


Hova érdemes kimenni a mai világban ?


Érettségi előtt állok, utána olvastam és elég erősen elgondolkodtam, hogy nem tanulok tovább felsőoktatáson, mert jobban megélek, ha valamilyen szakmával és egy angol nyelvvizsgával elmegyek külföldre..


Amiket eddig olvastam, ilyenek, hogy Németben szakács nettó 580e Ft (2000 Euro).



2013. jan. 23. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Álomvilág.

Először ki kell jutni, megfelelő szakmával elhelyezkedni. Kezdőként nem fogsz ennyit keresni. Na meg nyugaton az élet is drágább, ezért nem jó az itthoni fizetésekkel összehasonlítani.

Ha elmész egyetemre és egy rendes szakot elvégzel akkor itthon is jól élhetsz.

2013. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez így van, sok évet kell kint lenni, hogy bele rázódj a külföldi világba..


Az a helyzet, hogy matematikából felmentést kaptam az érettségi alól, helyette földrajzból fogok érettségizni és így szerintem nem látnak szívesen a felsőoktatásban..


Ezért gondolkodom, hogy egy szakmájában erős ember, igaz évek alatt, de jobban megélhet, mint itt majdan egy 80ezres minimálból, amiből még le is vonnak.

2013. jan. 24. 00:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy aki itthon akar, az meg tud élni, méghozzá egy elég jó szintet bárki elérhet. Ha így van, kár külföldre menni. Ha meg nem, akkor hajrá, de aki itthon szegény, az kint is az lesz.


Mindenesetre még érettségi előtt vagy, így tehát amit tehetsz, hogy minél keményebben tanulsz, ha lehetőséged van, szakmát is. Ja és a nyelvek mindenek előtt. Utána még bárhogy határozhatsz, ezek mindig segíteni fognak.

2013. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bak Norbert ***** válasza:
Szakács németben 2000-et akkor kap, ha nem pályakezdő. Reálisan 1200-1500 kezdő körül kapnak tapasztalattól és pozíciótol függően. Én 4 éve vagyok hajón, most nettó 1450 euro + borravalóval érem el ezt a 2000 körüli szintet.
2013. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bak Norbert ***** válasza:
Egyébként ha van hozzá affinitásod, javaslom a szakácskodást. Naponta több állást osztanak meg, mert eléggé hiány van szinte mindenhol (Anglia,Franciaország, Németország, Ausztria, Svájc, Kanada, de még a skandinávoknál is). Lehet a németre is figyelned kellene egy kicsit (alap-középfok elég lehet), mert angollal nehezebb német nyelvterületen elhelyezkedni.
2013. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én azt szoktam mondani, hogy aki itthon akar, az meg tud élni, méghozzá egy elég jó szintet bárki elérhet. Ha így van, kár külföldre menni. Ha meg nem, akkor hajrá, de aki itthon szegény, az kint is az lesz. "


Én evvel nem értek egyet! Otthon nem nagyon kerestem nettó 200-nál sokkal többet, ami az IT szektorban bizony nagyon kevés összeg. Itt, Angliában jóval az átlag fölött keresek, még szakmai szemmel is. Szóval nem igaz, hogy otthon ugyanolyan könnyű. Ezt csak az állítja, akinek nem volt bátorsága a külföldi munkához és evvel nyugtatja magát. Szerintem.

2013. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Norbi!


Neked szakács a szakmád? Tanfolyamon végezted vagy vendéglátóipari szakközépben csináltad? A múltkor valami geográfus diplomát olvastam, hogy írtál.

2013. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bak Norbert ***** válasza:

Szakmunkásba végeztem, utána tettem érettségit.

Igen, most BSC-n vagyok Geográfus szakon itthon.

Nyári szezonban kint melózok, novembertől nyárig meg itthon vagyok suliba levelezőn.

2013. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha elmész egyetemre és egy rendes szakot elvégzel akkor itthon is jól élhetsz." Hahahaha! Dehogyis! Itton nincs munka, senkinek, nemhogy az egyetemet végzetteknek!

Menj külföldre, ott tanulj valamit és telepedj le, én a helyedben vissza sem jönnék ebbe az országba soha!

2013. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Parizsban dolgozom, 2500€ korul keresek, plusz erre rajon havonta 600-660€ (munkanaponkent 30€) kiszallasi dij, ugyhogy 3000 folott van a vege. Informatikaban dolgozom (de nem ez az eredeti vegzettsegem)
2016. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!