Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérlegképes könyvelői, pénzügy...

Mérlegképes könyvelői, pénzügyi-számvitel ügyintéző, esetleg controlling szakközgazdász?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már van egy közgazdasági diplomám, de nem pénzügyi vonalon. Azonban szeretnék ezen a vonalon is kicsit kiművelődni, és a későbbiekben esetleg dolgozni is. Már nézegettem az állásokat, hiába van diplomám, ha nincs szakirányú képesítésem, be se hívnak pénzügyes állásra:(

A címben szereplő 3 képzést néztem ki. Ti melyiket ajánlanátok? Melyikkel lehet elhelyezkedni / melyikkel mit lehet csinálni? Úgy tudom a kontrolling elég keresett szakma mostanság, de oda meg nehéz bejutni tapasztalat nélkül nem?

Ha van jobb öletek, akkor azt is várom.

Köszi a válaszokat!


2013. jan. 28. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sztem ha komolyan gondolod -biztos mert különben nem tetted volna fel a kérdést- akkor a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzést felejtsd el, én arról mindenhol azt hallottam,h egy gagyi okj képzés.

Engem pl a kontrolling érdekel, én azt tervezem,h vezetés és szervezés Msc-re jelentkezek majd, mert ott van kontrolling szakirány, erről a kontrolling szakközgazdász képzésről az interneten megtalálható leíráson kívül mást nem tudok, mert nincs ott ismerősöm, de az tény -ahogy te is írtad-,h ha szétnézel álláskereső portálokon akkor a kontrolling állások kb 95%-ban min. 1 éves szakmai tapasztalatot kérnek, de a legtöbben több évest :/ Viszont pl. a Boschnál vagy a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál folyamatosan lehet jelentkezni kontrolling gyakornoknak.

A mérlegképes könyvelő meg ugye akkor ajánlott, ha tényleg szereted emg érted is a számvitelt és egy esetleges kontrolling pályához ez is passzol, mert láttam olyan álláshirdetéseket (kontrolling) ahová odabiggyesztették: "Mérlegképes könyvelői képzettség előnyt jelent"

Sztem én a kontrolling szakközgazdászra jelentkeznék.

2013. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a válaszod!:) A Boschnál voltam gyakornok, bár sajnos nem kontrollingon, hanem beszerzésen, de ismerem ott a dörgést:) Igazából gyakornoknak már nem tudok menni sajnos, mert ha most elkezdek vmi továbbképzést, azt estin vagy levelezőn fogom, ugyanis remélhetőleg a közeljövőben találok egy állást a jelenlegi végzettségemnek megfelelően. Meg már nem is szeretnék nappalis lenni sehol. Mindenesetre köszi, a pénzügyi-számvitel ügyintézőt ezennel kizártam a versenyből!
2013. jan. 28. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!