Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ember így hogy az istenbe...

Az ember így hogy az istenbe találjon munkát ha ilyen idiot munka adók vannak?

Figyelt kérdés
Elég sok helyre elküldtem az önéletrajzomat,eddig jött 5 konkrét ajánlatom.Vissza írt vagy felhívott hogy van e munkám mert van egy üresedés és feltudna venni ha jelenleg nincs munkám és egyből betudnák állni.Mondom hogy naná hogy érdekel.Aztán 2-3 napig csend,senni válasz.Aztán közli hogy elnézést de változtak a dolog...Nyílván más vett fel,vagy éppen volt olyan is aki azt mondta nem kell neki most még sem ember..WTF?Akkor minek hírdet és minek hív fel vagy ír vissza és húzza el elöttem a mézes madzagot?Ezt az 1 hét alatt 5 munkahely játszotta el velem.Én ha keresnék valakit akkor kiválasztanám azt akire tényleg gondolok,plusz egy kettőt tallonba tartanék de addig nem szólnék neki.Miért nem lehet korrektül eljárni?
2013. febr. 15. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó ismerős, jó ismerős, jó ismerős! Protekció!
2013. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés??
2013. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 10:37


Az hogy hogyan találjak így munkát ha a fele állhírdetés és valóban nem is keresnek senkit.Az ismerős munka szerzésből meg nem kérekmert egyszer megszívtam már úgy.Engem a tudásom miatt és ne az ismerős miatt vegyenek fel.Ez csak itt nálunk jellenző idiot szokás..

2013. febr. 15. 10:39
 4/6 A kérdező kommentje:
* jellemző
2013. febr. 15. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, de sajnos a legtöbb helyen így működik. Engem is elküldtek a munkaügyitől még régebben interjúra, pedig már régen meg volt az akit felvesznek, valakinek a valakije.
2013. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

HR-es vagyok, de teljesen értetlenül állok a dolog előtt, én soha nem csináltam ilyet. Előfordult, hogy a felsővezetés lefújta egy állás betöltését menet közben, de ilyenkor sűrű elnézéskérések közepette elmagyaráztam a jelöltnek, hogy mi is történt valójában. Nem értem ezt az inkorrekt magatartást, amivel találkoztál.

Ha megvan az ismerős egy pozícióra, akkor általában már nem is keresnek. Semmi nem kényszeríti a munkaadókat, hogy meghirdessenek egy állást, ha van belső vagy egyéb más jelentkező. A HR-esek nem töltenek felesleges időt önéletrajzok olvasására, interjúztatásra, ha nem keresnek senkit, ezt tapasztalatból mondom. Erre nincs idő!


Valószínűleg komolytalan cégeknél próbálkoztál... Sajnálom... :((

2013. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!