Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valamiből nagy elméleti...

Ha valamiből nagy elméleti tudást halmoztam fel az évek alatt, amivel más valószínűleg nem rendelkezhet, hogyan tudnám hatékonyan "értékesíteni"?

Figyelt kérdés

A lényeg, egy furcsa szenvedélyem van 16 éves koromtól kezdve: megszállottan kutatom, olvasom a különböző edzéselmélettel foglalkozó könyveket, tanulmányokat. Nem létezik olyan ismert anatómia könyv, vagy ízületmozgásokkal foglalkozó könyv, amit ne olvastam volna, beleértve a tudományos publikációkat is (egy hatezer oldalas saját jegyzetem van a témával kapcsolatban, amit 8 éve írok). A "személyi edzők" szaktudása egy vicc az enyémhez képest. De nincs semmilyen papírom, mivel ez nálam ilyen szenvedély jellegű volt, nem terveztem vele foglalkozni, de egy barátom szerint valahogyan értékesíthetném a felhalmozott tudást, mert azzal nem lehet versenyezni. Gondoltam jó ötlet jövedelemkiegészítésnek.

Milyen eszközöket ragadhatnék meg ehhez a célhoz?


2013. febr. 28. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én egy dolgot látnék értelmesnek, a könyvkiadást. 6 ezer oldalnyi anyagot akkor se olvasnék el semmiből, ha a hobbimról íródna a könyv, akkor se :) De szerintem kivonatolva, könyv formájában próbálkozhatsz kiadóknál.
2013. febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak néhány ötlet: gyógytornász, személyi edző (utóbbi pont azért mert ahogy írod jobb lehetnél mindegyiknél). Most hirtelen nem jut más az eszembe.
2013. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Papír nélkül nem sokat ér a tudás a munkavilágában.

Ha soha nem tanultad és csak olvastad majd jegyzeteltél az elégé plágium gyanús könyv lenne.

2013. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ez érdekel és ezt szereted, miért nem ezzel foglalkozol ? Sokkal jobb ha abból keresel pénzt amit annyira szeretsz, hogy akár ingyen is csinálnád.


Ha komolyan gondold akkor még vár rád némi tanulni való:

A "személyi edzők" szaktudása egy vicc az enyémhez képest."

Valóban meghaladja a tapasztalatod az övékét ?

Amit írtál az idáig arra utal, hogy mások írásaiból tanultál.


A felhalmozott tudást először is használnod kéne, azzal eredményeket kell elérned. Ugyanis hiába írsz egy könyvet, eredmények nélkül az nem lesz hiteles.

Az hogy mások műveire alapozol egy tudást, az nem győzi meg az olvasókat, de ha az eredményeidre az igen.


Azoknak akik meg akarnak gazdagodni általában azt szoktam mondani. Két dolgot kell megtanulni : 1, valamit a legjobban csinálni.

2, mindezt meg kell tanulni eladni.


A legjobban tudni és legjobban csinálni két külön dolog.

Használnod kell ezt a tudást, mert akkor még többet fogsz tudni. (Itt nem a saját edzésedre gondolok)

Az eladás tanulható, de még a kreativitás is, sőt még a siker is. -Ebben a témában vár rád sokszor 6000 oldal elolvasása még. Szerintem Bryan Tracy a téma legnagyobb elismert szakértője jelenleg.


Egyrészt mások könyveiből tanultál, miből gondolod, hogy olyan tudásod van amit más nem tud ? Hiszen ezek szerint amit te tudsz már elérhető, le van írva.

Ha edzettél volna embereket és ezzel elérsz sikereket és van személyes tapasztalatod az más.

Jelen pillanatban neked van egy eszközöd amit nem használsz, ezzel valóban lehet valamit kezdeni, de mint könyv egyenlőre nem lesz rá kereslet. Mert nincs hitele, nem tudod felépíteni, nem tudod alátámasztani szakmai tapasztalatokkal, nem ismernek téged.

Arra használhatod a tudásod, hogy alkoss valami igazán nagyot az adott szakterületen. Utána már a könyvedet is megveszik.


Amúgy sokan írnak E-könyveket, néhány ingyenes anyag, cikksorozat regisztrációhoz kötött ingyenes letölthetőségével győzik meg az embereket arról, hogy a tudásuk valóban pénzt ér.

Ehhez kell egy (nem ingyenes) honlap, és persze erről a műfajról sem árt valamennyit tanulni.

Az ingyenes cikkek mellett hírleveleket is küldenek és némelyikben a saját kiadványukra hívják fel a figyelmet különféle akciókkal.

Itt viszont a kereső optimalizálást és egyéb nyalánkságokat kell megtanulnod.

2013. márc. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"A "személyi edzők" szaktudása egy vicc az enyémhez képest."


Ez olyan, mint amikor a börtönben a rabok bevágják a Btk.-t, és utána azt hiszik, hogy okosabbak az ügyvédnél...

A lexikális tudás felhalmozása nem egyenlő a SZAKtudással, úgyhogy ne tegyél ilyen nagyképű kijelentéseket! Magolni egy majom is tud.


De ettől függetlenül akkor is dicséretes, hogy foglalkozol valamivel, próbáld meg a gyakorlatba is átültetni.

2013. márc. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor végezz el egy személyi edző OKJ-t - ha ilyen májer vagy akkor nem lesz túl nagy erőfeszítés, csak bemész és 5-ösre vizsgázol.....


Ha pedig ez meg van, te lehetsz a legjobb személyi edző az országban. Elhelyezkedsz egy gazdag konditeremben és kész. 3-4 ezreket is megkapnak a jó edzők pl. Budán. Napi 6-8 órával heti 20-22 nappal az jó summa.

2013. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Flector 67 ***** válasza:

Az első és egyben legfontosabb tanácsom: szerényebben.

6000 oldalnyi jegyzet? A Funkcionális anatómia, Sobotta, Élettan könyvek együtt nem tesznek ki ennyit. Ha tényleg ennyire vágod a témát, akkor gyógymasszőr, sportorvos, bármi lehetsz. Persze ehhez azért tényleg mutatni kell valamit.

2013. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet az írás (akár könyv, akár bármi) de elsősorban nem Mo-t, hanem külföldet céloznám meg vele.
2013. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én tudok neked ajánlani egy dolgot, de előtte szeretnék valami bizonyítékot látni a 6000 oldalas jegyzetről. Pl. hány szóból áll? A Word ezt is kiírja. Ha pedig kézzel írott, akkor egy fotót a papírtömegről. Bármi jó!
2013. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 9


Hallod, ez neked bizonyíték? 3700 karakter egy oldal. Ezt csak be tudja szorozni 6,000-rel a delikvens...

2013. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!