Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam, de közös megegyezé...

Felmondtam, de közös megegyezést akar velem aláírattatni a munkáltató. Miért?

Figyelt kérdés
Felmondtam, az új helyen már várnak. Valószínűleg teljen mindegy nekem melyik módon válok meg a mostani munkahelyemtől. Csak azt furcsállom, hogy miért nem jó nekik ha én mondok fel? Arra hivatkoznak, hogy ha véletlenül munkanélküli lennék akkor majd nem kapok semmit sem. Pedig tavaj ősszel pont rá is kérdeztem a munkaügyi központnál, hogy ha felmondok akkor jár e álláskeresési járadék. Ez a szabály tavaj megváltozott, jár a járadék (3 hónap várakozás nélkül). Gondolom ezt ők is tudják, mert ez a munkájuk. Lehet túl bizalmatlan vagyok. Még nincs kész a közös megegyezés papír. Mire figyeljek mielőtt aláírnám?

2013. márc. 11. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
a hejesírásra figyejj, ha alá irod
2013. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra, hogy mikortól egyeztek meg a munkaviszony megszüntetésében. Mert lehet, hogy eltekint a 30 napos felmondási időtől, de az is lehet hogy ragaszkodik hozzá ás akkor nem tudsz időben kezdeni a másik helyen! Ezt beszéljétek meg! Vagy írjátok is le!


(A helyesírásod tényleg gyatra!)

2013. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ez a szabály tavaj megváltozott, jár a járadék (3 hónap várakozás nélkül). Gondolom ezt ők is tudják, mert ez a munkájuk."

Nem, nem ez a munkájuk. Ez a munkaügyi hivatal munkája. Így nem is kell tudniuk és valószínűleg nem is tudják.


Ha felmondasz, kötelezhet a 30 napos felmondási idő ledolgozására.

Ha a közös megegyezésben nincs felmondási idő, vagy ennél kevesebb, akkor simán csak jó fejek a munkáltatóid.

Lehet, hogy nehéz elhinni, de ilyenek is vannak.

2013. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!