Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érthetőek bizonyos esetekben...

Érthetőek bizonyos esetekben a munkáltatók?

Figyelt kérdés

Nem alkalmaznak 20 évesen mert fiatal vagy. Nem alkalmaznak 50 évesen mert öreg vagy. Nem alkalmaznak 30 évesen, mert tuti gyereket akarsz még/már.

Ne támadjatok, én is a korosztályhoz tartozom és a miérteket próbálom értelmezni és ma olvastam valamit ami ismét közelebb vitt kicsit a valósághoz.

Link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Tényleg így gondolkozunk mi nők?



2013. márc. 13. 08:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt ugye kihagytam az elején, hogy kizárólag Nőkről beszélek most, de remélem egyértelmű mindenkinek. :)
2013. márc. 13. 09:00
 2/12 Antimod ***** válasza:
38%
Miért feltételezed, hogy a "nők" egyformán gondolkoznak? Van, aki nem is akar gyereket.
2013. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem általánosítani akartam, ezért is írtam oda, hogy "bizonyos esetekben".
2013. márc. 13. 09:11
 4/12 A kérdező kommentje:

A második kérdésem picit félre érthető. Átírom akkor:


Tényleg vannak Nők akik így gondolkoznak? Hozzáteszem még: és csodálkoznak ha nem veszik fel őket dolgozni sehová?

2013. márc. 13. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak, utána, meg a férje elhagyja, és ott van a 3 gyerekkel egyedül, meg havi 30-40 ezer forinttal, mert elege lett...
2013. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a NŐ (ösztönszerű) feladata alapvetően a gyerekek nevelése és az otthon melegének őrzése LENNE.


Nem a NŐK tehetnek arról, hogy a modernkori politikai erők a dolgozz.a.béredért-majd.fizesd.be.csekken.vagy.hiteltörlesztésként 'rendszert' tartják fenn.


Rengeteg olyan munkahelyről, munkakörről tudok, ami gazdasági értéket NEM TEREMT, csak arra hivatott, hogy fenntartsa a jelenlegi (egyébként életképtelen) gazdasági modellt.


Rengeteg ötlet felmerült már ezek optimalizálása érdekében (erőforrás-alapú társadalom pl.), de ezek mind-mind eltűnnek a süllyesztőben, nehogy veszélybe sodorják a mindenkori politikai elit hatalmát.


Üdv a való világban!

2013. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os: értelek, de ezzel a fajta hozzá állással amit vázolni próbáltam, nem hogy segítenék, hanem borzasztóan megnehezítik a saját dolgukat a nők.

Alkalmazkodni kell. Ilyen állapotok vannak, de attól mert homokba dugjuk a fejünket és tartjuk a markunkat a segélyekért, még nem lesz a gyerek előtt több étel az asztalon... Amit segélyként kapnak, az a rezsit sem fedezi. Hol hagytuk a reálisan gondolkodó énünket?

2013. márc. 13. 12:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztassuk azokat, akik ösztönösen megélik az anya-szerepüket.


A másik oldal sem sokkal jobb, harminc x éves nők, akiknél még nincs gyerek, ÉS folyamatosan dolgoznak, mégsem mernek álmodni saját házról/lakásról sem. Akik hitellel vágtak bele, azokkal pedig tudjuk, hogy mi történt.

2013. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a FÉRFI lenne a családfenntartó-családfő. Az egy dolog, hogy a rendszer ezt jelen pillanatban nem engedi, a nők viszont ennyit tudnak kihozni belőle.


Mélyebb, sokkal mélyebb okai vannak ennek.

2013. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor csak nézzük a munkáltató szemszögéből.

Ha a fenti esetben Ti lennétek a munkáltatók, szívesen alkalmaznátok "ezt" a munkavállalót?


Én személy szerint nem. A munkájára teljes mértékben nem lehet számítani.

2013. márc. 13. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!