Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátói állás képzettség...

Vendéglátói állás képzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Hogy lehet bekerülni egy vendéglátóhelyre pultosnak, felszolgálónak végzettség és tapasztalat nélkül? Nappali tagozatos hallgatóként szeretnék hétvégente és nyáron dolgozni, de egyenlőre nem találtam ilyen hirdetést..

2013. márc. 22. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Én vendéglátós vagyok, ... kicsit nehéz bekerülni úgy, hogy van végzettséged és nincs tapasztalatod... úgy meg még nehezebb, hogy egyik sincs.

Étteremben például (szerintem) ne is próbálkozz, mert.. sokan azt hiszik, hogy annyi a felszolgáló dolga, hogy kivigye a konyháról (v. pultból) a megrendelést. De nem! Mert a vendég kérdez! Pl: Milyen a Wellington-bélszín, vagy Kijevi csirkemell, vagy mi az a Hercegnő-burgonya.. és ezeket el kell tudnod mondani, hogy miből áll, hogy készül.. Vagy például a koktéloknál, kávé különlegességeknél.

Hogy kell fogni a tálcát, melyik oldalról kell a vendég elé tenni, melyikről elvenni, hogy kell letenni, merre álljon a hús... ezeket mondjuk meg lehet tanulni, csak sokan nem szeretnek "újonccal" foglalkozni, mert miért magyarázzanak hetekig (és vagy megtanulja vagy nem), amikor annyira telített a vendéglátó... pont azért, mert az utóbbi időben itt sokan el tudtak helyezkedni, akiknek nem volt végzettségük. Hogy kell csapolni a sört, hogy pont jó legyen a habja, hogy kell a boros üveget fogni... ez mind lényeges szempont még egy középkategóriás helyen is. A vendégekkel szembeni hatalmas tűrőképesség! Ezt viccen kívül mondom, nem véletlenül mondják a vendéglátósokra, hogy kicsit "idegbetegek"! Ha kis időt eltöltesz majd benne, rájössz, hogy mennyire igaz és mennyire sok hülye vendég van, akiktől úgy érzed a nap végén,hogy kiugrasz az ablakon!

De nem lebeszélni akarlak, csak felkészíteni az esetleges elutasításokra... de azért próbálkozz, mert csak úgy lehet szerencséd. Mekibe mindenképp felvesznek gyakorlat és végzettség hiányában is, de az keveset fizet. Bár kiindulásnak még jó lehet, ha nem jön össze más.


De nem tudom merre laksz, mert ezt inkább Pesten veszik szigorúbban (úgy tudom vidéken annyira nem)...

Expressz.hu-n, vagy apródon nézz körül. bár az elsőn több szokott lenni. keress az egyébbe is, ne csak a felsz. - pultosba!


Sok sikert.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

Üdv,

Anita

2013. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem sok esélyed van szerintem.Igaza van az elsőnek.
2013. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!