Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én csavarodom be szép...

Csak én csavarodom be szép lassan, attól, hogy nincs munkám? Tapasztaklatok?

Figyelt kérdés

Már az agyamra meg, hogy csak keresek, keresek, és semmi, megőrülök, az önértékelésem szép lassan a béka ama bizonyos testrésze alá süllyed.Ingerlékeny vagyok, szélsőséges hangulatingadozások, és csak egyre az jár a fejemben, hogy másokon élősködök, és nem vagyok jó semmire...

Barátaim azt mondták, hogy velük is ez volt, szóval valamilyen szinten ez természetes..Ti hogy vagytok ezzel?


2009. szept. 21. 16:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
milyen végzettséged tudásod, szakmád stb -d van?
2009. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
okj-s grafikus, ill.elektronikus grafikus vagyok, pályakezdő..a legjobb feltételek a semmire :S
2009. szept. 21. 17:02
 3/32 anonim ***** válasza:

referenciáid vannak?

anélkül nehéz elindulni. Csináltál már grafikákat?

Honlap design-eket, nyomdai design, stb? Ilyen melókból pedig maszekot végezhetsz, szal feketén, azzal is gyarapodik a tudásod, referenciákat gyüjtessz és pénzt is.

2009. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Hát, igen..sajnos az a probléma, hogy az én tudásom sz@rt sem ér, mert a mi kis szuper iskolánkban nem volt fontos, hogy az emberek tanuljanak,vagy hogy tanítsanak csak a pénzt szedték el(tandíj).Volt pl.olyan tanárunk, aki egy hónapig bírta a kiképzést a suliban..

Ezek mellett, csinálgatok ismerősöknek dolgokat, de azért soha nem kérek pénzt,(nincs hozzá pofám) ha meg azt odavinném valami grafikai stúdióba, vagy valahová szerintem simán kiröhögnének.Számítógéppel sosem voltam túl ügyes,és amellett, hogy az elméletet "tudom" gyakorlatban nem tudom alkalmazni, és fordítva, hogy tudom, hogy hogy kell megcsinálni valamit, de azt nem, hogy hogy lesz jó, mármint kivitelezhető :( inkább kézzel rajzoltam, meg festettem sokat..

2009. szept. 21. 17:11
 5/32 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a honlapos részt nem is tanították..
2009. szept. 21. 17:11
 6/32 anonim ***** válasza:

az első hibát ott vétetted, hogy tudtad, hogy nem tanítanak rendesen és te nem képezted magadat(ha mégis, akkor visszavonom).

Mindenesetre ezt még javíthatod.


A kérdés, hogy mit szeretnél csinálni, érdekel e a számítógépes grafika, vagy inkább a kézi csak.


És akkor azt kéne gyakorolni. Pl miket csináltál ismerősöknek? Melyik része érdekelne a melónak?

Ha webdesign érdekelne, akkor ugyan nem vagyok designer, hanem webfejlesztő-programozó, ez azt jelenti, hogy nem vagyok ász a grafikában(de azé megoldom ha kell valami), szal ha érdekel, akkor segítek szívesen, hogy mit hol keress, hogy kellene, stb.

Persze az ilyen nem 2perc alatt megy.


Amit a barátaid mondanak, hogy természeted, ez hülyeség. Persze, hogy nincs melód ha nincs szakmai tudásod. Most mit csinálsz amúgy? otthon ülsz egész nap, vagy sulizol még? Mindenesetre, ha nincsenek megélhetési gondjaid, pl szüleid el tudnak tartani még, akkor érdemes kihasználni, és tanulni, gyakorolni.


Szal mi érdekelne konkrétan?

(amúgy ha nagyon kell, akkor valami adminisztratív melóra biztos felvennének, illeve nem tudom milyen melókat keresel) referenciákat meg nem dobhatod el, hogy tuti kiröhögnek, ez neked pályakezdőként luxus még. Jah ha nem volt még melód, akkor start kártyát váltsad ki hamar.

2009. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzeted! Párom lassan másfél éve én egy éve nem találok munkát! Nekem az anyagi nehézségek mellett a legnagyobb gondom, h butulok, nem használom az agyam semmire :(
2009. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

17:19 -es:

nektek mi a szakmátok, tudásotok? csak ha nem baj, hogy megkérdezem persze.

illetve hogy maradtok fenn 1-1.5éve ha azüta nincs melótók? :S

2009. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ami volt tartalék és munkanélküli segély és szülői segítség! Párom informatikus, én tanító!
2009. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy érzem butulok, sajnos van benne valami.

Nos, otthon ülök,vagy barátoméknál, nézem a netet, hogy esetleg hová lehetne beadni még életrajzot, tök mindegy mire..lényegében majdhogynem sehová, ha meg igen,nincs semmi visszajelzés, de ezt tudja, aki hasonló cipőben jár :(

Start kártyát minek váltsak ki, a semmire? Majd akkor, ha lesz hova, mert az lejár két év alatt, ha volt munkám, ha nem.De ezt a munkaügyiben is elmondták.Azon gondolkodom, hogy elmegyek valami képzésre munkaügyin keresztül.

Ismerőseimnek általában fényképeket javítgatok, meg legutoljára portfóliót csináltam.Leginkább a fotózás érdekelne.

2009. szept. 21. 17:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!