Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért van az, hogy azonos...

Mért van az, hogy azonos munkahelyeken azonos pozíciókért más fizetés jár?

Nem az lenne logikus, hogy az adott cég eldönti, hogy ez és ez a pozíció ennyit keressen? Mi alapján és minek tesznek különbséget? Azt mondjuk tudom, hogy a nők kevesebbet keresnek átlagban. Ennek például mi értelme van? Hogy majd elmennek szülni és akkor ami úgy kiesik, azt így pótolják, vagy mi?
2009. szept. 23. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A fizetés mértéke függ a pozicióban eltöltött időtől is. Ha valaki 5 éve csinálja, többet keres, mint aki tegnap kezdte. Felelősség, tapasztalat, stb. miatt.
2009. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is függ attól hogy hány éve van a cégnél, és hogy mennyi idős az illető.

Szerintem normális dolog hogy a munkatársam 50 éves, 20 év gyakorlattal, és többet keres mint én hárommal.

Pedig ugyanaz a munkakörünk.

2009. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na erről regényt lehetne írni. Ahol megbecsülik azt hogy a szakember tesz valamit a cégéért hosszú időn keresztül, ott azért kapnak többet ugyanazért + többet is tesznek és segítik a kezdőbb munkavállalókat, még azért is kaphatnak többet. Ahol pofára megy, kinek ki a szimpatikus, ismerőse, rokona nem lehet vele mit kezdeni.
2009. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert a munkáltatók kihasználják a munkavállalókat.

Kezdjük ott, hogy az állásinterjúkon fizetési igényt kérnek, ami ugyebár abszurdum, hiszen az volna a logikus, hogy ők mondják meg, hogy mennyit akarnak fizetni az adott pozícióért. Azért nem így csinálják, mert ha alacsonyabb összeget mondasz, mint amennyit hajlandók volnának fizetni, akkor kevesebbel is megússzák. Ezt a jelenséget az is erősíti, hogy nemcsak a cégek tartják titokban, hogy mennyit szoktak fizetni, hanem gyakran a munkatársak egymás előtt is titokként kezelik, mert a "magánügyük". Az információáramlásnak ez a hiánya kiszolgáltatottá teszi a munkavállalókat, hiszen nem tudják egyszerűen kideríteni, hogy hogy kereshetnék a legtöbb pénzt. És itt megemlíthetnék más mocskos pszichológiai trükköket is, mint pl. ha valaki a fizetés irányt érdeklődik, akkor erkölcsi Olümposzokról horkantanak rá, hogy egy jó munkaerő az nem a pénzért dolgozik, az pusztán formalitás; hogy a fizetés helyett mindenféle mondvacsinált "természetbeni juttatással" szúrják ki a szemed (pl. mennyivel olcsóbb havi 200-ért felvenni egy üzemi masszőrt, mint 500 embernek havi 50 ezerrel több fizetést adni); hogy a multik nem árulják el az alkalmazottaiknak, hogy kb. 2-3 nap alatt kitermelik a havi fizetésüket, a többi a cég profitja.

A "szakmai tapasztalat" pedig egy nagy humbug. A "pályakezdő fizetést" arra találták ki, hogy erre hivatkozva évekig ne kelljen kifizetni a jó munkaerőt. A régebb óta dolgozók nem feltétlenül dolgoznak se jobban, se felelősségteljesebben, mint a pályakezdők, vagy ha igen, akkor közvetlenül ezért kapjanak több pénzt, ne az életkorukra hivatkozzanak.

2009. szept. 24. 20:26