Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS! Hogyan mondhatok fel a...

SOS! Hogyan mondhatok fel a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Fel akarok mondani(nem szeretném indokolni miért és tisztában vagyok a munkanélküliség kockázatával is), de nem tudom hogyan tegyem.

3 hónapos próbaidővel vettek fel, 1,5 hónapja vagyok a cégnél, tehát még tart a próbaidő.

Kell-e indokolnom a felmondást? Akár már a bejelentés napjával megszüntethető a munkaviszonyom? Köteles vagyok felvenni a megjelölt napon még a munkát (tehát ha holnap bemegyek) vagy csak bemegyek és közlöm a felmondást és már nem is dolgozom?

A felmondásban közös megegyezéssel érdemes kérni a munkaviszony megszüntetését?

Köszönöm a választ előre is!



2013. ápr. 16. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Itt elolvashatod mik a szabályok a próbaidőre vonatkozóan.

[link]

2013. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül azonnal felmondhat. Bemész, leírod egy papírra, hogy kéred a munkaviszonyod azonnali megszüntetését.

Leadod amit kell, megvárod a papírokat és kész.

2013. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az olvasottak alapján azonnali hatályú felmondást fogok benyújtani, hogy azonnal kiléphessek.
2013. ápr. 16. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt nem kell sem indoklás sem semmi egyéb.


Felmondasz (írásban) és kész. Ez azonnali hatályú, tehát nem kell felvenned aznapra a műszakod sem (bár így ki sem fizetik).


Közös megegyezésnek ilyenkor sem értelme sem jelentősége nincs.

2013. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Próbaidő alatt nem kell nem indoklás. Tőlem egyszer kértek, azt írtam, hogy azért akarom megszüntetni a munkaviszonyomat mert nem én lehettem a nótafa.

Elfogadták!

2013. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!