Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karriert épitsek vagy az...

Karriert épitsek vagy az álmaimat valositsam meg?

Figyelt kérdés
melyiket vàlasszam, melyiket vàlasztanàtok? Kulfoldon èlek, abban az orszàgban, ahol mindig is szerettem volna kiskorom ota, dolgozom, habàr konnyu fizikai munkàt, de nem panaszkodom, amit keresek arra elèg, hogy itt fenntartsam magam. Folytathatom ezt az èletet, vagy hazamehetek, ès elkezdhetek karriert èpiteni, ugyanis kaptam egy nagyon jo àllàslehetoseget. Nem tudom eldonteni mit tegyek, ilyen lehetoseget biztos nem kapok mègegyszer....
2013. ápr. 18. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit veszíthetsz? Elmondásod szerint ilyen lehetőséget nem kapsz még egyszer. Viszont könnyű fizikai munkát bármikor újra találhatsz külföldön, álmaid országában, nem?


Hát akkor gyere haza, próbáld meg! Oda bármikor visszamehetsz...

2013. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:

A választ csak te magad adhatod meg erre a kérdésre. Itt sokféle ember sokfélét fog leírni, elsősorban azt, hogy ő mit választana, de nem ismerünk sem téged, sem a pontos helyzetedet.

Nézz mélyen magadba, ha kell, vonulj vissza egy nyugis helyre, és akár hosszú elcsendesedés után tegyél fel magadnak kérdéseket, pl.


- valóban szeretném-e azt a munkát?

- tudok-e visszakozni belőle, ha nem úgy alakul?

- biztosan elégedett leszek-e azzal 10 év múlva, amit most csinálok?

- szeretnék-e családot, és ha igen, hol?

stb. stb.

2013. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mostani fizetésed elég arra, hogy később is legyen? Ha 40 évesen megbetegszel, akkor el bírod majd tartani magad? Vagy 60 évesen lesz annyi megtakarításod, hogy eltedd magad nyugdíjba?


Az oké, hogy most a jelenben jó, de a jövőben szidni fogod a mostani énedet, ha nem gondolkozol előre.

2013. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azèrt nem tudom, hogy mit tegyek, mert làtom a sok evfolyamtàrsamat, ismerosomet, rokonaimat, otthon, hogy dolgoznak reggeltol estig, felvàllalva egy csomo tuloràt, inkabb kifizettetik maguknak a szabadsàgot, de dolgoznak reggeltol estig, ha el is mennek valahovà szinte csak hètvègèn, nincs idejuk pihenni, àllandoan stresszesek.... kb. annyit keresnèk otthon, mint itt, csak otthon jobban meg lehet belole èlni... itt viszont gyonyoru a tàj, minden hètvègèn kiràndulok, nincs stressz az èletembe, ès nagyon szeretem ezt a kornyèket...
2013. ápr. 18. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ide ha visszajössz, akkor a nyugalmadnak nagy eséllyel vége lesz. Ezt kalkuláld be elég rendesen.
2013. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Keres ilyen melót ott kint.Nem lehet?
2013. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert a règi rendszerben szereztem a diplomàmat, nem fogadjàk el kulfoldon... ès a vàlsàg miatt amugy is elèg nehèz errefelè munkàt talàlni (szerencsère nekem van)...
2013. ápr. 18. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van?

Úgy hallottam lehetne lefordíttatni,és akkor elfogadják,nem tudom.

AMúgy melyik országban vagy?

2013. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!