Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri egyetemre a régészeti-s...

Megéri egyetemre a régészeti-szakirányra menni? El lehet vele helyezkedni egyáltalán?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 22:28
 1/3 anonim válasza:

nem nagy a kereslet rá a munkaerő-piacon, de van. szóval bizonyítani kell rátermettségedet és szaktudásodat.

amúgy attól függ, milyen szakirányt választasz. antik/középkori régészettel semmi esélyed. viszont ősrégészettel van.

legalábbis állítólag. én most kezdtem régészeten, és ezeket hallottam...

2009. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát figylej, ha azt veszed alapul, hogy minden építkezés előtt kötelező csinálni egy régészeti feltárást/kutatást, hogy van-e ott valami, akkor azért biztosan van munka rendesen, de hogy meg lehet-e belőle élni vagy mennyi izgalmat rejt a dolog, az más kérdés. De sok sikert!
2009. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia, én régész szakos vagyok és az az igazság hogy magasról tettem arra hogy mennyire éri meg:) Nekem ez az életem és minden vágyam ez volt, mert a régészet az pontosan egy olyan szak szerintem, hogy vagy azért megy oda valaki mert érdekli a múlt, vagy azért mert szenvedélye a régészet a többinek itt nem kéne számítani. (Magyarországon egyébként nem a világ legjobban fizető állása,de ha azt akarod csinálni amit szeretnél akkor már megérte)
2010. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!