Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az komoly, hogy Magyarországon...

Az komoly, hogy Magyarországon, az állásinterjúkon elvárnak mindenféle handabandázást hivatástudatról, kihívásról, miközben csak gombokkal fizetnek?

Figyelt kérdés

A mi országunk az éhbér országa (legtöbb munkakörben) éppen ezért teljesen ledöbbent, amiket hallok ismerősöktől, hogy milyen igényes önéletrajzokat, meg valami motiváló leveleket várnak tőlük. És gondolom egy rakás álszent lefetyelést az interjún, mondjuk egy 90 ezres nettó fizuért....

A pofám leszakad...



2013. máj. 7. 08:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Ja. Már ahhoz is kell motivációs levél, ha a teszkóba jelentkezel árufeltöltőnek. Nem vicc. De röhej.
2013. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
64 nettóért is uezt várják...
2013. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Én ott akadtam ki, amikor takarítónőnek jelentkeztem és kérték az érettségimet, plusz megkérdezték, hogy miért szeretnék ebben a munkakörben dolgozni. Mondtam azért mert kell a lóvé, hogy kifizessem a számlákat otthon. Erre meg az volt a reakció, hogy nagyobb hivatástudatot vártak volna el, így nem tudnak alkalmazni!
2013. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán van értelme a motivációs levélnek egy egyszerű embernél? Nem atomfizikusnak pályázik a legtöbb ember, és egyébként is pofára megy. Ránéznek a fotódra, milyen suliba jártál, hány év munkatapasztalatod van és slussz. Vagy behív vagy nem. Csak az emberek szivatására találnak ki egyéb hülye kéréseket. Referencia lista, ajánló levél, motivációs levél, erkölcsit kérd ki (igaz sosem fogjuk elkérni), bizonyítványokat scanneld be...
2013. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Igazából pont ezek miatt vergődök inkább a családi vállalkozással, minthogy belemenjek ebbe a hülye játszmába.

Félő, hogy lenne pár ember, akit obszcén jelzőkkel illetnék.

2013. máj. 7. 09:04
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sajnos nincs vállalkozó a családban. Mindig szerettem volna magam irányítani a sorsom és saját magam után vállalni a kockázatot, nem idegenek vállalkozásának termelni a hasznot... de igáig még ez nem valósult meg.

Talán azért sem szeretnek alkalmazni, mert irányító típus vagyok. Nem könnyű igába hajtani... :)

2013. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
6-os, mi a szakterületed?
2013. máj. 7. 09:09
 8/34 anonim ***** válasza:
28%

Bármit is dolgozik az ember azt szívvel kell csinálnia.


Ha valaki úgy gondolkodik, mint a kérdező ("éhbér országa" "gombokkal fizetnek") akkor ne csodálkozzon, hogy nem alkalmazzák.

Ha a kérdezőnek kellene fizetnie azokat a gombokat (+járulék és adóvonzatát), akkor gondolom ő is elvárna egy magas szintű hozzáállást.


Nem csoda, ha valakit nem vesznek fel egy munkakörbe, ha pusztán a pénzért dolgozna. Legtöbb helyre meg lehet találni az odapasszolót, pl egy takarítónői állásra egy olyan szemléletűt, aki rendmániás, szereti ha minden a helyén van és irritálja a kosz.


Én is hirdettem már többször olyan munkakörbe, ami kb egy árufeltöltőnek felel meg, és el is vártam, hogy az illető a motivációs levelében leírja, hogy miért ideális számára a munka jellege, időbeosztása stb.


Ha nem lenne jelentkező a cégek is felvennének olyat, akinek "kell a pénz", de mivel van a jobbakból válogatnak (és nem álszent handabandát várnak el, hanem jó érveket, hogy az adott munkakör miért megfelelő a jelöltnek).


Gondolj bele: egy lakatlan szigeten lehet, hogy a te barátnőd is egy kókuszdióba fúrt lyuk lenne. Ellenben ahol nagyobb a választék ott az elvárásoknak is találkozni kell.

2013. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

6-os vagyok: Ingatlan és társasházkezelés :)

Most egy pénzügyi okj-s tanfolyamra járok, hogy ne itthon vakarjam a seggem amig nincs munka...

2013. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen teszkóba/gombokért írt motivációs leveleknek kb annyi a céljuk, hogy lássák, hogy legalább segítséggel le tudsz-e írni 1-2 értelmesnek tűnő mondatot. Az ilyen helyeken az interjú is kb annak a felmérése, hogy az illető képes lesz-e megérteni, hogy a zöldet pakolja ki a harmadik sorban a középső polcon alulra. És nem, ez egyáltalán nem egyértelmű, hogy még a leghülyébb is meg tudja csinálni.
2013. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!