Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha munkaidő után...

Mit tehetek, ha munkaidő után közlik velem, hogy holnaptól nem tartanak igényt a munkámra?

Figyelt kérdés
Büfében dolgozom,napi 4órában,ami valójában 9óra.GYes mellett.A munkaadóm közelte,hogy nem tart másnaptól igényt a munkámra.Különböző indokokkal,amiről hangfelvétel is történt,amiben beismeri,hogy tulajdonképpen nem is azért akar kirúgni amit oknak megjelölt.Másnap már persze új alkalmazott volt!Azt akarja írjam alá közös megegyezéssel a felmondást.
2009. okt. 2. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A közös megegyezést akkor írd alá, ha ez neked is megfelel. (Megkapod a felmondási időre járó pénzt jutalomként.)

Munkáltató csak írásban, megindokolva mondhat fel. Ezért jó neki a közös megegyezés. Nézd a saját érdekedet, és tegyél aszerint. Ha nem akar foglalkoztatni, előbb utóbb úgyis elküld, de megállapodva valamennyi pénzt még kaphatsz tőle.

2009. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Teljesen mindegy miért akar kirugni neki megvan rá az indoka és ő a főnök. Ha régebb óta dolgozol ott probáljatok megegyezni valami összegbe.
2009. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A GYES időszaka alatt védve vagy, nem tehet ki. Egy barátnőmnek is a GYES ideje alatt akart felmondani a cég, ahol dolgozott, bírósághoz fordult, és végül 2 millió forintban állapodtak meg a céggel, hogy elálljon a pereskedéstől.
2009. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sajna fizetni nem akar,pont ez probléma.a gyessel kacsolatba,utánanézek .köszi mindenkinek
2009. okt. 2. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kicsi cég, akkor én a helyedben még sumákolásra is gyanakodnék, hogy valami nem tiszta náluk, és tőled pont ezért meg akarnak szabadulni mielőbb. Ha gyanús, vidd az ügyet a munkaügyi felügyelethez, ők kivizsgálják a többit, és elkapják a munkáltatót.


Nagy cég esetén már nem ilyen egyszerű, mert nekik ott lehet indoknak a létszámstopp a válság miatt, ahogy a mostani munkahelyemen is "diáknak álcázva" dolgozom náluk, kölcsönzőn keresztül, mert munka rengeteg van, de a központ nem nagyon enged most munkaerőfelvételt, de ilyen indokkal több embertől váltak meg ők is, kényszerből, nem jókedvből.


Nem tudom, a te verziód melyik, a GYES alapból véd, szóval ezt nagyok nem igazán szokták megtámadni, hacsak nem követtél el valami törvényszegést, amire fény derült, a kicsik más tészta.

2009. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Naaaaagyon fifikás a munkáltatód :)


A határozatlan idejű munkaviszony az alábbi esetekben szüntethető meg:

1. rendes felmondással

2. rendkívüli felmondással

3. közös megegyezéssel.

Az 1. és a 2. verziót mind a munkáltató, mind a munkavállaló kezdeményezheti.


A rendkívüli felmondásnak komoly indoka kell, hogy legyen.

(Munka törvénykönyve:

"96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.")


A rendes felmondás ellen pedig a gyes-esek védve vannak.

Munka törvénykönyve:

"90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,


b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,


c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának,


f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,


g) a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes


időtartama."


Marad a 3. közös megegyezés. Ezért szorgalmazza, hogy írd alá. Jogilag, legálisan másképp nem tud "megszabadulni" tőled.

2009. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ird alá a közös megegyezést, felesleges vergődni...


Valszeg nem tud vagy nem akar többet fizetni (szerintem inkább nem tud)

És egy új munkaerő kezdőbére kissebb...


Közös megegyezésnél nincs ok, az sem derül ki hogy ki mond fel kinek...

2009. okt. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes szivoznod vele mivel ha szivozól akkor majd azt fogja csinálni hogy csak a hivatalosan belejentett 4 órás munkádat fogja kifizetni a valóságosan ledolgozott napi 9 orák heylett, és akkor aztán hiába ugrálsz neki..

Nem tehetsz semmit majd..



Én min vagyonőr jártam így 8 orára voltam bejelentve valóságban meg 24 -48 oráztam és 2 hét ledolgozott 196 óra után kiszurták a szemem 18 ezer ft tal és ennyi..



Mond meg neki hogy hozza a havi béred, számoljatok el és utánna aláírod nekia közös megegyezést...

2009. okt. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha te megszivatod a munkáltatódat ö is megszivat majd téged, akármivel is probálkozol majd a te pénzed bánja...
2009. okt. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!