Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet úgy 1. munkát...

Hogyan lehet úgy 1. munkát találni, ha mindenhová tapasztalot kérnek, még ha végzettség van is, de tapasztalat nincs?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nehezen... A legegyszerűbb, ha nyári munkára mész már a suli alatt, az ott szerzett pár hónapos tapasztalatot már beírhatod. Jó, ha voltál valahol gyakornok (ez általában fizetés nélküli, vagy minimális fizetéssel járó munkát jelent, gyakorlatilag rabszolgamunka, de megtérül a befektetett energia), demonstrátorkodtál az egyetemen, vagy benne voltál bármilyen szakirányú szervezetben.


Ha egyik sem igaz rád, akkor tényleg necces a szakmádban munkát találni, bár van pár cég, amik kimondottan START-kártyás friss diplomásokat keresnek. A START-kártya jó a cégnek és neked is, érdemes kiváltani.

2009. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Van egy mondás miszerint ha nincs pénzed megfizetni a profit fizesd meg a tehetséges kezdőt. Szóval vannak cégek akik alkalmaznak kezdőket kisebb bérért. Sajnos a tapasztalatnak ára van, és ezt hacsak nem vagy szerencsés az első mh-en kell leróni.
2009. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Vannak bizonyos helyen gyakornoki állások, ezekhez nem kérnek szakamai tapasztalatot, de rákérdeznek, hogy mit is csináltál a fősuli alatt. Viszont ezek ritkák. Ezért érdemes akár nulla bérért is elmenni suli alatt dolgozni valamelyik céghez, hogy legalább lásd, hogy működnek a dolgok. Csak erre előre kell gondolni, és nem államvizsgakor észbekapni.
2009. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nemcsak főiskolát végzetteknek nincs gyakorlatuk!

Vagy ma már alap a felsőfokú végzettség?!

2009. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem van most melóm, csak az a baj, hogy ami a "beosztásom", az nem egyenlő azzal amivel más szakmákat neveznek el ugyan így!

Pontosabban:Én számviteli előadó vagyok,de szinte csak adatot rögzítek(ezt egy általános iskolás is meg tudja csinálni, igaz figyelni kell,de nem kell különösebb szakmai tudás).Viszont máshol ez a szakma rendes könyvelői végzettséget és tapasztalatot kér!

Szóval még ha meg is szerzem a végzettséget, mégsem tudok elmenni ugyan ilyen beosztású munkahelyre(ha ez megszűnik vagy kirugnak),mert nincs tapasztalatom.

2009. okt. 2. 13:05
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja másodállásra nincs időm,mert így is későn érek haza és korán kelek!
2009. okt. 2. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Nehezen... Én is most végeztem a főiskolán, szakmámban semmi tapasztalatom, a suli alatt nem tudtam még dolgozni is a két gyerek mellett. Úgyhogy 4 hónapja nem találok semmi értelmeset, pedig már szinte mindent elvállalnék.
2009. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem adod fel.
2009. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy hogy Kamuzol nekik nagyokat és magabiztosan a képükbe vigyorogsz..


Nyugi mert ők is ezt csinálják majd veled a próbaidőd alatt!!!

2009. okt. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja aStart kártya nagyon jó mert xyz kormánypárti sogorkoma milliokat kaszál vele, aztán ha már nincs a start kártyád akkor már nem is leszel egyböl olyan jó munkaerő...
2009. okt. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!