Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún szabad ezt...

Állásinterjún szabad ezt mondanom? (Részletek alább. )

Figyelt kérdés
Pályakezdő középiskolai tanár vagyok, de sajnos nem tudtam elhelyezkedni tanárként, iszonyat telített szakma.Most beadtam az egyik oktatási intézménybe a papírom, ügyintézőnek, nincs megkötve a végzettség, csak az, hogy egyetemi legyen. De ha állásinterjún, (már ha behívnak...:S)megkérdezik, hogy miért nem tanítok, szeretnék-e tanítani, mi lehet a jó válasz?? Azt nem mondhatom, hogy sajna nincs sehol hely, mert akkor azt hiszik, h csak szükségből megyek hozzájuk és valójában nem is érdekel az állás maga...Mondhatom azt, hogy szeretnék tanítani, de jelen pillanatban ez az állás, ami a legjobban megfelel nekem, mert nagyon alkalmas lennék rá..Vagy ez nagyképű??
2009. okt. 2. 15:35
 1/8 anonim válasza:
100%

Így mondd:"Jelen pillanatban ez az állás, ami a legjobban megfelel nekem, mert alkalmasnak érzem magam a feladatra"

Ne úgy,hogy nagyon alkalmas lennék rá Így nem nagyképű,de egy konkrét választ adtál

2009. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Sztem ne mond,h jelenleg erre az állásra vagy alkalmas!

Úgy is megkérdezik majd,h miért választottad ezt a pozíciót-mond azt,h szívesen dolgoznál tanárként,de zsúfolt a piac (a friss diplomásokkal),túljelentkezés van és ez a munkakör is közel állna hozzád,mert szeretsz emberekkel foglalkozni,szívesen kipróbálnád magad ezen a területen!

2009. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kérdezz konkrétan rá a feladatikra és csak utána mond, hogy ezt szeretnéd csinálni, mert különben nem vagy hiteles.
2009. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod, hogy tanítani szerettél volna, de nem volt állás, legalább ha megüresedik náluk egy tanári állás a te szakodban, te leszel az első, akinek szólnak. Oktatási intézményeknél nincs az az őrület, mint a céges szférában, az interjú csak névleges, nem csinálnak akkora cirkuszt belőle. Általában, ha valaki megfelel, azonnal felveszik, nem interjúztatnak végig még kétszáz embert, és ha megvan a megfelelő végzettséged, nem kérdeznek semmiféle hülyeséget, legfeljebb beszélgetnek veled. Tanár vagyok, több helyen dolgoztam már a közoktatásban, tudom, miről beszélek.
2009. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit elhallgatnál,úgyis azt feltételezik alapból. Az konkrét állásra koncentrálj, azt miért akarod, és miért felelnél meg te nekik a legjobban.
2009. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnak foglalkoztatni, a legjobb ajánlólevél se segít, ha pedig kell a munkaerő, akkor felvesznek, bármi is a szakmád eredetileg. Velem is így volt. Van, ahova eleve úgy hívtak be, hogy én úgyse fogok náluk maradni, mert más a szakmám, akkor ne hívnának be, ahol most dolgozok, oda meg már következő héttől kezdtem. Én egyenesen megmondtam, hogy dolgozni akarok, nem akarok munkanélküli lenni, nem találok állást, bármit elvállalok, amit meg tudok csinálni, tiszta és legális, és nem nagyon van lehetőségem válogatni.

Munkanélküliként már annyira nem bírtam idegileg, hogy orvos kellett volna hamarosan, ha nem kaptam volna meg a mostani munkámat, kikészített a kilátástalanság és a semmittevés.

2009. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló!


Nagyon egyetértek ebben veled! Sajnos nekem is nagyon rossz érzés, hogy nem találom a helyem, kilátástalan minden...

2009. okt. 3. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, írd meg a tapasztalataidat az alábbi fórumba, célzottan jött létre:


[link]


És sok sikert a továbbiakhoz. :-)

2009. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!