Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy egyetemi/fői...

Mennyit keres egy egyetemi/főiskolai tanár általában?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csal egy linket adok

[link]

ezek bruttó bérek, tehát levonásra kerülnek a járulékok

2009. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetemi tanár 100K huf-ot visz haza kezdőként.
2009. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én anyukám azt hiszem 120 ezret keres.
2009. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
25%
Hát ezért nem érdemes tanulni. Szerintem egy utcaseprő is megkeres kb. annyit.
2009. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

jajajajajajjjj

na itt eleve hatalmas összemosás és kavarás van

nem mindegy, hogy főiskolai vagy egyetemi , és sztem te az összes oktatót egy kalap alá vetted, mint "egyteemi tanárt", holott egyetemi tanár csak a professzor lehet, a többi oktató: docens, adjunktus, tanársegés, na most nekik meg van egy táblázat, hogy mondjuk egy docensnek mennyi a minimálisan garantált havi illetménye, és bizony nem semmi, bár azt mondanám, csak reaális, de itt magyar körülmények között persze kiemelkedőnek tűnik.

sztem a táblázatot megtalálod a neten is ha googleban rá keresel, szóval nem egyértelműen a közalkalmazotti tábla érvényes rájuk, ez nagyon függ még netán egyéb tudományos fokozattól is

2009. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Xarul keres netto 160 alatt akármiylen tanár is...


Bezzeg a dékánok...


700 ezertöl a csillagos égig per hónap!!

2009. okt. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

de figyelj ide, eleve a "tanár" szó használata helytelen, értsd már meg!

a felsőoktatásban oktatóknak nevezik őket, pont azért mert a tudományos besorolásuk dönt el mindent, azaz nagyon nem mindegy, hogy egy főiskolai tanársegéd rangja vagy egyetemi docens címe van az illetőnek .... ég és föld !!

2009. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól van, na, honnan tudtam volna?!:D
2010. jan. 10. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetemi oktatónak akkor érdemes elmenni, ha mellette dolgozol a szakmádban főállásban, pl. ha jogi karon oktatsz, akkor érdemes mellette ügyvédkedni, ügyésznek elmenni, bírónak, esetleg nyomozónak (ez a ritkább jogi karon, ha van is főállású rendőr, az is inkább a közrendvédelmiseknél van), stb., tökéletes mellékállás.
2012. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25 éve van az egyetemnél és nettó 150 ezret kap.
2012. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!