Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát érdemes választ...

Milyen szakmát érdemes választani, amivel itthon és külföldön el lehet helyezkedni, úgy, hogy jól keressek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és az lenne a kérdés, hogy milyen szakmát válasszak. Én a gyógyszerészre vagy a fogorvosra gondoltam, mert ezek nagyjából jól keresnek. Ezeken kívül mivel lehet sok pénzt keresni, ha nagyjából ezeket szeretném elérni az életben: évente 1-2 hét nyaralás tengerparton, hotelben; évente 1-2 hét síelés; 2 autó, amik 20 millió forint felett vannak; egy 50 millió feletti ház kerttel; el tudjam tartani a családom és fent tudjam tartani a házat meg az autókat; a legmodernebb kütyüket szeretném, évente cserélve; és legyen a bankszámlámon pár millió forint tartalék.


Ezekkel a feltételekkel mit válasszak 4.9-es átlaggal? Ja, és fiú vagyok, 14 éves, jelenleg alap angollal.



2013. máj. 20. 12:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

A gyógyszerész ehhez kevéske...


A jól menő (magán) fogorvos már talán itthon is elég lehet.


Külföldon a "sima" mezei orvos is.

2013. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Van egy közeli ismerősöm, aki gyógyszerész, és baromira jól keres, azért gondolkodtam el rajta
2013. máj. 20. 12:27
 3/33 anonim válasza:
100%
Az orvosok szerintem eléggé keresettek...külföldön jelenleg kutatóorvosokat keresnek.
2013. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Fizetések tudnátok mondani?
2013. máj. 20. 12:29
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. 5 éve még a gépészek voltak kiemelve, ma már senkinek se kellenek. Mire Te végzel, ki tudja mi lesz a keresendő szak? Azt tanuld, amit szeretsz, abban leszel jó, abban nem érzed hogy dolgozol, jönnek a sikerek, és a pénz is.

(amiket felsoroltál nem lehetetlen elérni, bár a lista változni fog idővel sokat. pl kinek kell 50M Ft értékben autó? ez csak 14 évesen jó ötlet. De nagyon nem mindegy, honnan kezded. Ha a nulláról, akkor nem lesz meg. Ha generációk óta dolgos, sikeres családban vagy, akkor összejöhet.)

2013. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
5 év múlva meg majd arról értekezünk veled ugyanitt, hogy melyik gyárban van felvétel gyártósori operátornak. :)
2013. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

13:03


+1



" 2 autó, amik 20 millió forint felett vannak2


Ez semmi más mint p*csméregetés, a külvilágnak való mutogatás hogy milyen f@sza csávó vagy. Közben meg az 50 milliós házadban meg a 2 20 + milliós autóddal egyedül fogsz menni, mivel csak olyan barátnőid lesznek akik a pénzedet jobban szeretik mint téged. Akkor elmondhatod magadról hogy bár minden elektronikai kütyüd megvan, de a lelki életed egy rakás sz@rkupac.

2013. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De hogyha azt csinálom amit szeretek, de nem keresek jól, akkor mit érek vele? Amúgy apukám 0-ról kezdte, és ezeknek kb a 2/3 része megvan, ő agrármérnök. Amúgy van értelme az autónak, mert ha menő helyre mész, nem fogod magad kínosan érezni+sokkal kényelmesebb egy 30 milliós autó mint egy 5 milliós és többen megnézik.
2013. máj. 20. 13:17
 9/33 A kérdező kommentje:
De ha én ettől leszek boldog?
2013. máj. 20. 13:19
 10/33 bensdorp ***** válasza:
89%
Mindenkinek megvan a joga megválasztani, miért küzd. Ha Te az értékek halmozásától leszel boldog, szíved joga. Viszont egy ilyen pénzhajhász életvitel egyáltalán nem összeférhető az olyan emberközpontú, segítő hivatásokkal, mint az orvoslás és a gyógyszerészet. Ezekben a munkakörökben ugyanis a szakmai szempontoknak a saját érdekeid felett kell állnia, különben rossz szakember leszel, ami pedig a további jövődet ássa alá (ami csak ha a Te szempontjaidat nézzük is kedvezőtlen a keresettséged esése miatt).
2013. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!