Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi nélkül el lehet...

Érettségi nélkül el lehet helyezkedni ma magyarországon?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

hát valamilyen takarítói munka esetleg...

vagy megpróbálhatod a Mc-it, bár nem tudom biztosra, hogy oda nem-e kell az érettségi...:s

2009. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, ha fizikai munkát szeretnél végezni. Takarítónak, kőművesnek, autószerelőnek, asztalosnak, stb. nem szoktak érettségit kérni, csak szakmunkás bizonyítványt. Persze az érettségi itt is előny...
2009. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%
Ha van kitanult szakmád akkor igen, sőt még gyorsabban mint ha csak egy érettségid lenne. Vendéglátás, kereskedelem, stb. Ide mindig szakképzetteket keresnek, ha csak érettségid van, szóba sem állnak veled. Persze ha van szakmád és mellé az érettségi, úgy a legtuttibb!
2009. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

ha van érettségid akkor a szakma is kell. ha van szakmád akkor az érettségi is kell.

a kettő együtt ér vmit.


el tudsz helyezkedni, PL: gyárban,ahol több műszakba kell dolgozni... sokan a diplomájukkal ilyen helyen dolgoznak... :S nálunk itt zala megyében van egy gyár,ahol egy csomó diplomás,ember is dolgozik meg egy csomó olyan akinek a 8 általánosa épph meg van... mert csak ez a lehetőpség van. más nincs

2009. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 1 évet otthon voltam, és érettségivel SEM tudtam elhelyezkedni sehova! Pedig napi 10-20 hirdetésre jelentkeztem...
2009. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hozzáakarom tenni hogy már lesz egy szakmám.Vas-műszaki Kereskedő
2009. okt. 4. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:
M
2009. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy gyakorlatilag, mert szinte minden állás ugyanúgy fizet!!


Amúgy el lehet, építőiparban, erdészetnél, gyárban csomagoló üzemben mint betanított munkás.


Az érettségisnek se fizetnek többet, sokszor még a diplomásnak se, csak baszogatják öket amig gyomorfekélyt nem kapnak vagy börkeményedés nem nö a nyelvükre...


Ilyen hogy középvezető csak papíron létezik ma már, ahoyg a társadalomból is úgy a munkapiacokon is eltünt a középsü réteg!! Van a prolimunkás éhbérért vagy esetleg még hulyet is csinalnak belöle és kinevezik vmi kisfönöknek 10 ezer forint töbletpénzért, meg van a felsővezetés akik közul még a ranglétra legalján levö is 250 nettot megkap...


1 állásra gyakorlatilag 25 munkanélküli jut ha nem több..


És minidg az első a sogór, ha haver, vagy a családtag.

A második a költséghatékony olcsó munkaerő magyarul hogy kinek vagy ki után kell kevesebbet fizetni.

A másodikkal egy szinten van az hogyha jól néz ki és bejön x-y nak.

És ezekután következik esetleg a papír meg a munkatapasztalat, amit persze az interjún beelőz az egyén fellépése..

2009. okt. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még hogy a szakmádnak semmi értelme...

Elmehetsz vele a praktikerbe vagy az obiba havat lapátolni netto 90 ezerért.


Inkább rakd le a jogsit ((B-C-D Páv 1-2 ) és menj el fuvarozni, annak több értelme van aztán tanulj nyelvet és már üzletkötő is lehet belöled.


Nekem 3 szakmám van és 30 évesen még egy olyan munkahelyem sem volt ahol egy évig kihuztam volna...

Vagy én untam meg, vagy a hely ment csődbe...

2009. okt. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az érettségi előny...


Ezt irják az álláshirdetésekbe, de a legtöbbször csak azért hogy ne jelentkezzen boldog boldogtalan....


Mellesleg érettségim is van... Szakközepes...


De nincs az a pénz amiért megérné hajnalban felkelni és estig robotolni.


Inkább élek abból amiből tudok!!

Van olyan jó mint a havi fizo..

Hülyék mindig lesznek és szélhálmosok is!!

2009. okt. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!