Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eladóként mennyit kerestek?...

Eladóként mennyit kerestek? Nem érzitek, hogy néha nem néznek semmibe se?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

minden munkában előfordul, hogy lenéznek. Egy eladótól én azt várom el, hogy normális legyen, kedves, tudja, hogy mit csinál(pl ha bemegyek egy szgépes boltba, akkor tudjon segíteni, hogy megtaláljam amit kell, szal értsen a sztech-hez), női eladóktól meg egy mosolyt elvárok, attól én is jobban érzem magam, úgy érzem, hogy foglalkoznak velem a boltban, ahol a vevőért vannak.


És persze így is lesznek bőven olyanok akik lenézik őket, azokat minél hamarabb kiszolgálják, annál hamarabb szabadulnak meg tőlük, ennyi.


24/F

2009. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezzel az összes alkalmazott így van sajnos,a mostani időben főleg mikor nagy a munkanélküliség egyszerűen gyomorforgatóan éreztetik,hogy mennyire senki vagy :(
2009. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi cégeknél, ahol dolgoztam az eladók minimálbért kaptak általában. Jobb esetben forgalmi jutalékuk volt még mozgóbérként. De a jutalék tudtommal csak nívósabb üzletekben jár. A lenézés sajnos egyre gyakoribb, de ennek véleményem szerint több oka van.

Egyrészt egyre kevesebb boltban találni szakmáját értő, segítőkész, szakképzett eladót. A hideg ráz azoktól, akik 9kor reggeliznek a boltban és egyik kezében a szendviccsel mutogatja az árut. Megtörtént párszor... Arról nem is beszélve, hogy az árukészletet minimálisan sem ismerik.

Tanulók is dolgoztak a kezem alatt, innen is láttam, hogy nagyon hígul ez a szakma, a fiatalok kellő motiváltság híján csak úgy járnak a suliba, de a munka büdös.

Van egy nagyon fontos dolog. A pénzes, valódi gazdag vásárlók (nem az újgazdag sznobok) nem nézik le a szakmáját értő eladót, sőt! Sok vásárlót hívtunk fel, amikor a kedvenc márkájának új kollekciója megjött, a méretét belőle félretettük. Vagy éppen lebeszéltünk valakit egy neki rosszul álló darabról. Panaszait szó nélkül, udvariasan kezeltük, nem küldtük a gyártó céghez, hanem mi intéztünk mindent. Udvariasan, elegánsan.

És a vevők névnapra hozták a kolléganőknek a virágot bonbont (milliomos asszonyok a "csóró" eladónak!), vagy csak úgy valami apróságot az egész éves figyelemért.

Szóval, ha valaki kellően alapos a szakmában, akkor annak nem kell a lenézéssel szembesülni, illetve ha mégis, akkor kikérheti magának udvariasan.

Én úgy tartom: a vevőért mindent, de nincs mindig igaza a vevőnek sem és sosem engedném, hogy a fejemen táncoljon. Csak azt lehet lenézni, aki hagyja. A határokat mindenki maga húzza meg.

2010. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is beleestem ebbe, hogy nem becsültek meg engem sem a munkámat. Nincs kereskedelmi végzettségem, érettségim van. Ezért így nehezebb elhelyezkednem ebben a szakmában. Pedig van olyan,hogy szakképzési hozzájárulás. Mindig azt mondják,hogy mosolyogni... Nos, de pont az nem csinálja, akinek kéne, aki ott van már évek óta, és rossz rá nézni. Én alapból mosolygós vagyok, és hát persze szinte az összes vevő hozzám fordult..a többiek meg csak lestek. Próbanapos voltam,és mondanom sem kell,nem volt rám szükség.. Gondolom azért,mert elszedtem másoktól a jutalékot így,hogy hozzám forultak inkább a vevők :) De nem is baj. Túlzsúfolt volt az üzlet. 5 eladó egy kis üzletben. Mint a heringek.
2010. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menyasszonyom egy sportboltban dolgozik Nyugat-Magyarorszag egyik megyeszekhelyen es 100e korul visz haza.

Tanitoi diplomaval rendelkezik, emellett elvegzett egy eladoi es boltvezetoi tanfolyamot is. Sajnos az is igaz h aki eladonak megy az altalaban alacsony iskolazottsagu - sokuknak erettsegijuk sincs -, ebbol fakadoan az altalanos muveltseguk, kommunikacios keszseguk is hagy nemi kivannivalot maga utan...

H megbecsulik-e? Szerencsere a vasarlok tobbsege igen, de vannak buta/sznob emberek akik rettento buta modon tudnak beszelni vele/veluk...

Persze azt en is bevallom h amig a menyasszonyom nem eladokent dolgozott en se sokra tartottam az eladokat, mert nagyon keves olyannal talalkoztam aki kedves, baratsagos, szakmajaban profi lett volna...

Viszont remelem mielobb sikerul neki szakmat valtania, mert annal joval tobbre hivatott mint h eladokent tevekenykedjen...ez a szakma az embert agyilag teljesen leepiti, es fizikailag is megterhelo heti 4-5x 11 orat allni, pakolni stb...

2010. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!