Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adatrögzítők! Hogyan bírjátok...

Adatrögzítők! Hogyan bírjátok a monoton munkát?

Figyelt kérdés

Akiknek az a munkája, hogy ugyanazon gombokat ütögetik a gépen egész nap, 8-9 órában, meg lehet szokni?

Bírjátok mondjuk éveken át csinálni?


2013. máj. 31. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Jaj, én ilyen munkára vágynék évek óta. :) Tudom hogy monoton, de engem egy ideig biztos nem zavarna. A jelenlegi ugyanis olyan, hogy minden felelősséget a nyakamba tolnak, mindig várható letolás, leszúrás (dícséret elvétve), remegő gyomorral megyek néha dolgozni. Százmilliós tervek mennek át a kezem alatt, és ha hibázok, akkor óriási a veszteség is. Nem szeretem ezt a munkát.
2013. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni.
2013. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy eddig változatos, szakmai ismereteket is igénylő munkám volt hosszú évek óta, amit szerettem, örömmel jártam be dolgozni, akkor is, ha a főnökömet helyettesítettem. Sajnos az utóbbi időben annyi változás került nálunk terítékre, hogy a dolog arra tendál hogy a végén nekem már csak az adatrögzítés marad, de az egyre több. Csinálom már egy ideje kisebb mennyiségben a többi munkám mellett, - amikor van rá időm- de most már döbbentem látom, hogy szinte csak az adatrögzítés jut rám.

Sajnos nagyon nehezen bírom, bizonyos ismétlődő betűkombinációkat kell ütögetni 30x, 40x, 50x, egyre többször, (gondolkodni nem kell hozzá, csak feszülten figyelni, különben fogalmam sincs, mit ütöttem utoljára) és én kezdek olyan lenni, mint egy zombi, épp hogy csak nem csorog a nyálam... Elkezdtem gyűlölni ezt a munkát, mert hol a sírás jön rám majdnem, mikor meglátom az újabb és újabb berögítendő listákat, hol a hányinger és extrém idegesség.

Nem tudom elképzelni, hogy csak ezt csináljam, mert kezdek bekattanni, csoda hogy a nyál még nem csorog a számból..

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen rettenetesen unalmas és számomra elviselhetetlen az adatrögzítői munka, (régen biztosan simán bevállaltam volna, ha épp az adódik), csak most látom, milyen rémes, mióta rám osztották.

El vagyok keseredve, de nagyon.

Ezért érdelelne, más hogy bírja.

2013. máj. 31. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Van az a pénz, amiért korpásodik a hajam.

De ha ennyire utálod, nézz körül, biztosan találsz mást, csak idő kérdése.

Én 5 évig csináltam adatrögzítést, de azért ennyire nem volt durva. Számlákat kellett bevinni, név, dátum, összeg. Meg ha valami gubanc volt, akkor kellett idegen nyelven e-mailt írni. De állítólag az egész bandában az enyém volt a legváltozatosabb, mert én még levelezgettem is a külföldiekkel. Pályáztam többször is jobb állást, elutasítottak, hogy nem tudnám megcsinálni. Diplomával, érted? Másokat meg érettségivel előléptettek. Nagyon pofára ment a dolog. Végül elmentem szülni, de tovább már biztos nem bírtam volna.

2013. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, egyelőre próbálom kibírni, sajnos 45 évesen már főleg nem ugrálhatok. Állítólag minden szart meg meg lehet szokni, csak idő kérdése.. Azért böngészgetem az álláshirdetéseket, hátha.
2013. jún. 1. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!