Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kimennétek külföldre vagy itthon maradnátok?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy itthon nem nagyon találok munkát. Mivel a házunkat elárverezték ezért most a nagyszüleimnél lakunk és elég rossz a helyzet. Ha sikerülne is munkát találni, nem hiszem,hogy havi 80 ezerből sikerülne albérletet fizetni és még arra is maradna,hogy számlákat, kaját és egyéb dolgokat fizessek. Régen sose gondoltam volna,hogy eljutok idáig, de elgondolkoztam azon,hogy lehet,hogy ki kéne menni külföldre dolgozni, pontosabban Londonba. Van kint rokonom, így tudnék hol lakni. A probléma a következő: nincs túl sok önbizalmam, sokszor zavarban vagyok, nem tudom,hogy így kapnék-e kint munkát. Egyébként a nyelvet beszélem, van felsőfokú nyelvvizsgám(tudom, ma már nem nagy szám) viszont 2 és fél éve meg sem szólaltam angolul, de van aki 0 nyelvtudással is kimegy úgy tudom. Ezen kívül a családomat nagyon nehezen hagyom itt, mert nagyon szeretem őket. Ez viszont nem állapot,ahogy mi élünk, 3 generáció nem fér meg egymással, ha elköltöznénk akkor nyomorognánk az biztos. Szeretnék segíteni a családnak anyagilag és segíteni magamon is,hogy legyen önbizalmam, bátrabb legyek és ne féljek ennyire az emberektől, meg minden mástól. Az is zavar,hogy így nem tudnám elkezdeni a főiskolát, pedig már éppen ideje lenne, mert 22 éves vagyok. Tudom,hogy sokat nem érek a főiskolával, de ma már alap dolognak számít. Ti mit tennétek a helyemben? Belevágnátok, vagy inkább maradjak itthon és kezdjem el a fősulit, amit csak fizetősön tudnék csinálni, tehát diákhitelt kéne felvennem.
2013. jún. 5. 15:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Felejtsd el a diákhitelt, így is sanyarú sorsotok van anyagilag, azt közel életed végéig magad előtt görgetnéd. Hidd el, nem éri meg!

Az pedig, hogy van kint rokonod Londonban, akinél meg lenne oldva a szállás, nagy kincs, eléggé megkönnyíti a dolgodat. Nem is értem ez miért kérdés, vágj bele! Elég egyértelmű.

Ha így döntesz, akkor sok sikert kívánok! :-)

2013. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
17%
Itthon maradnék, mert hazafi vagyok, és számomra Magyarország az egyetlen hely, ahol szívesen élek. Te is próbálj meg itt gyökeret verni, és ne legyél olyan áruló mint a többiek.
2013. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Árulónak sok mindenkit lehet nevezni, de azt, aki kimegy külföldre, hogy egyáltalán élni tudjon, azt pont nem.
2013. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Első és utolsó, köszönöm szépen!!:)
2013. jún. 5. 17:03
 5/30 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a főiskolát még elhalasztom, végül is tök mind1,hogy mikor végzem el.
2013. jún. 5. 17:04
 6/30 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem túl nagy feneket kerítesz a fősulinak. Nem kell. Csak állami munkahelyen számít valamit a diploma. Ha van kint ismerősöd,szerintem ne habozz. Ennél rosszabb úgy se lehet,nincs mit veszítened.

2013. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%

# 2

Jó nagy madár vagy!Nem mindenki akarja táplálni élete végéig a Orbán,Bajnai,Gyurcsány,stb bagázst!

2013. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
#2 A hazafisággal kitörölheti a ....... az éhes, nélkülöző nem megbecsült ember!!! Oda kell menni ahol biztosítják a feltételeket egy normális kevésbé korrupt élethez!!! Ez a hely viszont NEM magyarország!!!
2013. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Sandol, lehet,hogy tényleg túl nagy feneket kerítek neki. Csak az én korosztályomba olyan szinten belesulykolták,hogy kell főiskolára járni, kell a diploma...Bár tudom,hogy valószínűleg utána semmit nem érnék vele, mert se mérnök, se orvos nem leszek soha az életben. Lehet nem kéne ennyire törődnöm az egésszel, csak valahogy cikinek érzem,hogy nekem még nincs diplomám, vagy legalább nem tartok afelé,hogy legyen.
2013. jún. 5. 18:13
 10/30 anonim ***** válasza:
52%
London!
2013. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!