Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek? Szerintetet...

Mi a véleményetek? Szerintetetek a dr. Vagy a Dr. Tiszteletreméltóbb?

Figyelt kérdés
Tehát a kisdoktori címmel rendelkezők ugyebár : Orvos, gyógyszerész(6 év alapképzés) vagy Phd-val rendelkező mondjuk dietetikus, biológus, fizikus, fizioterapeuta, vegyész stb... Én személyszerint többre becsülnék egy phd-zott szakembert, mivel ismerek már egy-két orvosit végzett havert, akik kezébe nem kerülnék. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert olyan nagy prestig-nek örvendenek az orvosok..
2013. jún. 5. 21:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Javítom : prestige
2013. jún. 5. 21:43
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Az orvosokból is szakvizsgázás után Dr. lesz, de azt hiszem nem a cím a tiszteletreméltó, hanem az ember.

Nemrég ordított le egy hatalmas Dr. főorvos amikor ledoktorutaztam - nem is ismertem, hogy ő nem csak doktor, hanem főorvos. Kösz, honnan tudjam, egyébként is annyira hosszú tiszteletreméltóan viselkedni, szembejön a lépcsőn és akkor - jó napot kívánok, főorvos úr - ő pedig már rég lent van.

Egyes emberek visszaélnek a presztízsszakmájukkal, valóban az orvosok nagyon fent vannak a létrán, a 60-as nővér, vagy akár diplomás irodai dolgozó tegezi ugyan a 25 éves rezidenst, de Kovács doktornőnek hívja, aki fel van háborodva, ha valaki csak úgy le meri sziázni. Nem beszélve arról, hogy többen azon a jogok próbálnak itt-ott előbbre jutni, hogy ők doktor valakik, egy jogász is csak a doktori címére hivatkozva próbált előrefurakodni.

Persze vannak olyanok is, akik tényleg becsületre méltók, akár orvos, akár vegyész, én inkább épitész doktorokat ismerek, velük sincs bajom.

2013. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Felőlem xzkr is lehet a neve előtt, ha ettől egy pénzhajház, pénzsóvár munkáját nem becsülő féreg. Már elnézést.


Nem a megnevezéstől lesz valaki tiszteletreméltóbb hanem ahogy az emberekhez viszonyul, munkájához viszonyul és azt végzi.

2013. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

"Az orvosokból is szakvizsgázás után Dr. lesz"


Az orvosokból sosem lesz Dr. pláne nem szakvizsga után. Az orvosból dr. lesz, Dr. pedig szinte mindenből lehetsz. Egy barátom műszaki manager Dr. Az orvosok a 6 év orvosi után a diplomával kapják a dr.-t akkor még rég nem szakorvosok, oda még hosszú út vezet.


Szóval a dr. ér valamit, a Dr. pedig ilyen "félkamu", nyilván az orvosé tiszteletreméltóbb.

2013. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem a doktori cím a tiszteletreméltó, hanem a mögötte lévő tudás.
2013. jún. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Igazából ezeknek a címeknek kisebb jelentősége van, mint gondolnád. Aki ezeket megkapja (és nem megszerzi!!!), azt kevésbé izgatja ez a része a dolgoknak.


Aki orvos lesz, az azért lesz, mert gyógyítani akar, aki meg PhD-zik az azért csinálja, mert érdekli a téma. Nem azért, hogy lehessen új személyit csináltatni amikor végzett a képzéssel.

2013. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
A dr. foglalkozásdoktori, a Dr. tudományos fokozat (PhD). Akkora a különbség, mint a szénásszekér és az űrhajó között (nyilván a PhD javára).
2018. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!