Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés munka mellett....

Álláskeresés munka mellett. Mire számíthatok? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

Közel négy éve dolgozom egy multinacionális vállalatnál, jó pozícióban, magas fizetéssel. Két diplomám van, egy mérnöki és egy közgazdász, valamint két nyelven, németül és angolul is kiválóan, felső fokon beszélek. A munkaköröm változatos, ugyanakkor több ember munkáját kell elvégeznem, és mostanában esély sincsen arra, hogy felvegyenek valakit mellém. A feladataim egy része sajnos távol áll tőlem, és megítélésem szerint nem tudom úgy végezni, ahogyan szeretném. Ugyanakkor a főnökeim nagyon meg vannak velem elégedve, és minden évben dicséretet kaptam. Talán hozzászoktak ahhoz, hogy mindent megcsinálok, és lelkesen állok hozzá minden témához. Már egy éve jeleztem a vezetőségnek, hogy így nem fog működni a dolog. Úgy érzem, hogy ennél a vállalatnál egyik irányban sem tudok elmozdulni, sem másik területre, sem pedig felfelé. Ezért gondoltam arra, hogy minden sietség nélkül, pusztán tájékozódásképpen felteszem az önéletrajzomat álláskereső oldalakra, hogy képet kapjak arról, hogy ezzel a végzettséggel, nyelvtudással, háttérrel, tapasztalattal hol és milyen munkakörben tudnék elhelyezkedni, milyen feltételek mellett. Ezzel kapcsolatban viszont számos kérdés merült fel bennem:


- a személyügyi osztályunk ugyan meglehetően kezdetleges (az alkalmazottakat passzívan keresik, tehát hirdetéseket adnak fel, és a beérkező jelentkezéseket dolgozzák fel, de önéletrajzok közt nem böngésznek), de ha mégis rábukkannak az önéletrajzomra valamelyik oldalon, az számukra is egyértelmű üzenet a szándékaimat illetően. Álnéven pedig nem kívánok keresgélni, mivel pont a személyemet kívánom ajánlani. Mi erről a véleményetek?


- mivel nem azonnal akarok váltani, sokkal inkább tájékozódni szeretnék -tehát lehet, hogy csak január 1-től. vagy februártól mennék át-, nem akarok a cégeknél sem csalódást okozni, vagy komolytalannak tűnni. Hogyan tudom egyértelműen jelezni, hogy nem sietek? Ha viszont jelzem ezt, akkor nem fogják átugrani a jelentkezésemet? Hiszen nekik éppen olyan emberekre van szükségük, akiket lehetőleg azonnal fel tudnak venni.


Szeretném a véleményeteket, tapasztalataitokat, tanácsaitokat kérni ebben a kérdésben. Személyügyesek véleménye is nagyon érdekelne. Köszönök minden választ előre is!



2013. jún. 9. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt hasonló, be is ment felmondani az illető, mert ajánlottak máshol állást. Végül úgy jött ki a főnökségtől, hogy megegyeztek abban, hogy több lehetőséget adnak - mert meg akarták tartani.

Tehát ez jó tárgyalási pozíció is lehet. Nem kell sumákolni, ha kiderül, mondd meg az okokat, szerintem korrektek.

Ha meg ajánlanak máshonnan munkát, akkor még mindig bemehetsz, hogy szeretnéd beadni a felmondásodat - komoly esély van rá, hogy kitalálnak valamit, ha értékes vagy a cégnek.

2013. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a helyedben ilyen kvalitásokkal nem portálokon próbálkoznék, hanem néhány fejvadász céghez adnám be a jelentkezésemet.
2013. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem célirányosan add be az önéletrajzod olyan helyekre ahol szívesen dolgoznál, keress meghirdetett állásokat és azokra add be.

Az ilyen feltöltött önéletrajzokat szerintem a normális munkaadók nem is nézik meg, engem ilyenek alapján csak Zepter-call center és hasonló hülyeségek miatt hívtak, hogy látták az önéletrajzom a Professionon.

2013. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"komoly esély van rá, hogy kitalálnak valamit, ha értékes vagy a cégnek"


Ennek az a veszelye, hogy az a valami csak addig lesz ervenyes, amig talalnak mast a helyedre, utana szolnak, hogy sajnos nem ersz ennyit nekik, igy elvesztheted mindket allast...

2013. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

# 4:


A kérdező multinál dolgozik, nem magyar KKV-nál.

2013. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a multik csinalnak ilyent, meg nyugaton is.
2013. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"a helyedben ilyen kvalitásokkal nem portálokon próbálkoznék, hanem néhány fejvadász céghez adnám be a jelentkezésemet."


Milyen fejvadász cégeket ajánlanál?

2013. jún. 9. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vagyok,csak még a diploma úton van,de a hozzáállásom dettó ez mint neked.

Töltsd fel monsterre,jobpilotra,professionre a CV-det,angolot,magyart és vagy németet is akár.

De miért nem nézel melót kint?

Ilyen kvalitásokkal simán megkapnád kint a 3-szorosát is.

2013. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"De miért nem nézel melót kint?

Ilyen kvalitásokkal simán megkapnád kint a 3-szorosát is."


Dolgoztam már külföldön is, jó pár évig. Megbecsültek, remekül éreztem magamat, és a későbbiekben is el tudnám képzelni a külföldi munkavállalást, viszont családi és magánéleti okokból (szüleimről kell gondoskodnom) egyelőre idehaza próbálkozom. Köszönöm neked is a tanácsot, felteszem több oldalra az önéletrajzaimat, aztán kiderül.

2013. jún. 9. 17:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.

Több fejvadász céghez küld el pluszban.Meg próbálhatsz kapcsolatok útján is munkát keresni biztos vannak ismerősök.

Annyi,hogy ha tényleg van lehetőséged ne maradj itthon csakis multinál.

Szüleid ha minden kötél szakad vidd ki őket magaddal,ott is tudsz róluk gondoskodni ha nagyon gáz akkor még ajánlom az idősek otthonát.

Nem nem azért,hogy ,,bedugni őket",hanem mert társaság és jól érzik magukat,mellette csomó program és odafigyelnek rájuk.

2013. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!