Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az üdülési csekket vissza...

Az üdülési csekket vissza kell fizetni a cégnek, ha felmondok?

Figyelt kérdés
Júniusba kaptuk meg az üdülési csekket, de én tervezetm, hogy augusztustól elmegyek a cégtől. Ilyenkor ki kell fizetni az árát a cégnek?
2008. jún. 24. 08:40
 1/4 anonim válasza:
55%
Nem, nem kell visszafizetned. Ezt én a cégünk bérosztályán kérdeztem meg egy kollégám végett. Ha kapsz ruhapénzt, azt már időarányosan levonják tőled. (feltéve, ha egyszerre kapod meg az éves keretösszeget)
2008. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Bár én mostanában hallottam egyik kolléganőmtől, hogy valszeg vissza kell fizetni... majd kiderül...

2008. jún. 24. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az első válaszadó tévedett! Ugyanis az SzJA törvény (személyi jövedelemadó törvény)vonatkozik többek között az üdülési csekkről. Nos, mivel ez adómentesen adható természetbeni juttatásnak minősül, így ha nem fizeted vissza, akkor a munkáltatódnak kell utánad megfizetni az 54 %-os szja-t. Ezt valószínűleg tudja , és vissza fogja fizettetni, DE CSAK IDŐARÁNYOSAN! Ameddig a cégnél voltál (augusztusig) ez természetbeni juttatásnak minősül, azt a részt nem kell visszafizetni, csak a többit. Tehát ha pl kaptál 65000 Ft -ért csekket, akkor 65000/12x8 , azaz cc.43000 Ft-ot jár neked, a fennmaradó részt kell visszafizetni. És ehhez ragaszkodj is. Többet ne fizess!
2008. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!
2008. jún. 24. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!