Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Az üdülési csekket vissza kell fizetni a cégnek, ha felmondok?

Júniusba kaptuk meg az üdülési csekket, de én tervezetm, hogy augusztustól elmegyek a cégtől. Ilyenkor ki kell fizetni az árát a cégnek?

2008. jún. 24. 08:40  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, nem kell visszafizetned. Ezt én a cégünk bérosztályán kérdeztem meg egy kollégám végett. Ha kapsz ruhapénzt, azt már időarányosan levonják tőled. (feltéve, ha egyszerre kapod meg az éves keretösszeget)

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2008. jún. 24. 10:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Bár én mostanában hallottam egyik kolléganőmtől, hogy valszeg vissza kell fizetni... majd kiderül...

# 2/4Időpont 2008. jún. 24. 11:29 Privát üzenet
Sajnos az első válaszadó tévedett! Ugyanis az SzJA törvény (személyi jövedelemadó törvény)vonatkozik többek között az üdülési csekkről. Nos, mivel ez adómentesen adható természetbeni juttatásnak minősül, így ha nem fizeted vissza, akkor a munkáltatódnak kell utánad megfizetni az 54 %-os szja-t. Ezt valószínűleg tudja , és vissza fogja fizettetni, DE CSAK IDŐARÁNYOSAN! Ameddig a cégnél voltál (augusztusig) ez természetbeni juttatásnak minősül, azt a részt nem kell visszafizetni, csak a többit. Tehát ha pl kaptál 65000 Ft -ért csekket, akkor 65000/12x8 , azaz cc.43000 Ft-ot jár neked, a fennmaradó részt kell visszafizetni. És ehhez ragaszkodj is. Többet ne fizess!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2008. jún. 24. 13:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást!

# 4/4Időpont 2008. jún. 24. 14:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha az üdülési csekk Anyukám nevére szól, én felhasználhatom?
Start kártyások! A munkáltatomnak vissza kell-e fizetni akármit is, ha felmondok?
Ha a munkáltatói szerződésemben az van, hogy 2éven belül ha visszalépek, felmondok a melómon (egyéni vállalkozó vagyok) vissza kell nekik fizetnem 1millió Ft-ot és véletlen...
Üdülési csekket kaptam a cégemtől 1 hónapra. Ha most ott hagyom az állásom, az év hátraeső részére eső ÜCS részt kérhetik, hogy készpénzbe fizessem vissza?
Ha már annyira kikészített a főnököm, hogy nem bírom idegekkel, megtehetem -e azt, hogy azonnal bármelyik percben felmondok és elmegyek haza? Vagy milyen lehetőségek vannak? Fontos! Előre is k0szi!
Ha felmondok, hogy kerülhetem ki, hogy a felmondási időt is le keljen töltenem?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!