Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába érdemes belevágni...

Angliába érdemes belevágni egy érettségivel (22 évesen), közepes nyelvtudással, valamint kb.1500 font kezdőtőkével?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor szerintetek milyen területen próbálkozzak? Itthon dolgoztam már gyárban, s krupiéként is, de azt hiszem nekem valamilyen mozgalmasabb és nem monoton munka jobban bejön. Aki tud hasznos internetes oldalakat ahol lehet jelentkezni munkára, azoknak várom a segítségét. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 7. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szakma nélkül vendéglátás, gyári munka jöhet szóba. kb minimálbér, esetleg kicsit több ha szerencséd van.
2013. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám neked, hogy még itthon keress egy családot, ahol babysitterkedhetsz. Ott ugyanis kapsz szállást, és minimális zsebpénzt is. Ott meg már szabadon keresgélhetsz. Tudom, nem túl fair a családdal szemben, de ők is elég szemetek szoktak lenni az au-pairekkel szemben.

Ugyanis én ismertem több olyan srácot is, akik kimentek, kint voltak hónapokig, elvertek egy millát, nem találtak semmi munkát, majd hazakullogtak. A szállás, meg a kaja nagyon drága kint.

2013. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szállás valóban drága, kaját viszont jó àron ki lehet hozni. A kezdőtőkéd nagyjából 2 hónapig szükösen de elég. Ennyi idő alatt pedig egy jó nyelvtudással bőven el lehet helyezkedni, ha nem válogat az ember. (legális munka persze)
2013. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1500 font nagyon kevés. Angliából most jött haza látogatóba a nyelvtanárom, és ő úgy számolt, hogy ennek az 1500 fontnak min. a duplája szükséges odakint az elinduláshoz - egyrészt nagyon magasak a bérleti díjak, és rengeteg papírt be kell szerezned, pl. olyat, ami igazolja, hogy nem voltál semmilyen hatósági eljárás alatt Angliában.


Szerintem is au-pair munka a legideálisabb neked, mert tudsz félretenni a fizudból, és normális szállást kapsz.

2013. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Milyen sok költséget kell fizetni? Minden irat elintézése ingyenes, ami a munkavállaláshoz kell. Bankszámla nyitás ingyenes, NI szám igénylése ingyenes. Ami nagy költség, az a lakbér és a kaució letétele, De mivel az elején, angliai munkaviszony nélkül úgyis csak szobát lehet bérelni, kibírható költség. (Más a dolog akkor, ha olyan munkája van valakinek, amihez külön engedélyek kellene. pl. építőipari munka, villanyszerelés, ezekhez engedély kell több száz fontos díjuk van.)
2013. júl. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd megtapasztalja a kérdező, mennyibe kerül a TV licence, a IVA test, az előélet vizsgálat dokumentuma, és hasonlók. Nem hiszem, hogy egy 22 évet kint élt illető - a nyelvtanárom - nincs tisztában a kinti élethez szükséges kezdőtőkével.
2013. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Majd megtapasztalja a kérdező, mennyibe kerül a TV licence, az IVA test, az előélet vizsgálat dokumentuma, és hasonlók.


Nem hiszem, hogy egy 22 évet kint élt illető - a nyelvtanárom - kevésbé lenne tisztában a kinti élethez szükséges kezdőtőkével, mint az előző válaszoló. Ő amúgy Coventryben és Londonban is élt.

2013. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én hasonló feltételekkel, csak ötödennyi pénzzel jöttem ki október végén. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert ismerős segített az elindulásban, lényegesen olcsóbban lakhattam nála, mintha szobát kellett volna bérelnem meg kauciót fizetnem, de nem is ez a lényeg, hanem hogy 2,5 hét múlva már dolgoztam, mert a munkaközvetítő ügynökségeken keresztül viszonylag gyorsan el lehet helyezkedni - és én még vissza is utasítottam egy-két helyet, s végül a második munkahelyemen állapodtam meg.

Ezekhez az ügynökséges munkákhoz pedig lényegében semmi más nem kell, mint egy lakcím és egy bankszámla, no meg egy telefonszám, amin el tudnak érni, amint van szabad helyük valahol. Insurance numbert később is le lehet adni, nem feltétlenül szükséges a regisztrációhoz. A többi papírt pedig be lehet szerezni akkor is, amikor már kicsit rendeződni kezdtek az ember körül a dolgok.

Azt javaslom, hogy ne Londonban gondolkozz, főleg, amíg nincs magabiztos nyelvtudásod és egy kis spórolt pénzed, mert London baromi drága (szállás, közlekedés). Birmingham környékét ajánlom indulásnak, tele van különböző gyárakkal, raktárakkal, nem kell tehát hozzájuk semmilyen szakmai végzettség, de eleget keresel ahhoz, hogy el tudd magad tartani és még valamennyit, még ha nem is sokat, de félre tudj tenni.

Otthonról nem hiszem, hogy fogsz bármilyen munkát is találni Angliában úgy, hogy egy érettségid és egy általad közepesnek ítélt nyelvtudásod van. Ez sajnos kockáztatós játék ezekkel a feltételekkel. Amikor már kint vagy, akkor kell azonnal telefonszámot szerezni és bankszámlát csináltatni, s elkezdeni járni az ügynökségeket, regisztrálni minél több helyre, s minden egyes nap bemenni és feliratkozni a kis listájukra és addig nyomulni, míg végre megcsörren a telefonod, hogy találtak neked munkát.

Nekem legalábbis így sikerült összehoznom a melómat. :)

2013. júl. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itthonról nem megy, max. bizonyos ügynökségeken keresztül, akik jól lehúznak természetesen.


Az első lépés az angol sim kártya, külföldi számot nem fognak felhívni. 1500 font Londonban nagyon kevés, két-három hét alatt elmegy. Vidéken tovább elég.


Arra készülj, hogy ugyan magasabbak a fizetések, de az árszínvonal is, és az egyszerű munkákért ott sem adnak milliókat.

2013. júl. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!