Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az a szakma, ami...

Melyik az a szakma, ami viszonylag jól keres?

Figyelt kérdés
jövőre egyetemre megyek, de még nem tudom milyen szakra. olyat akarok amivel később majd jól kereshetek, az nem számít mit kellene tanulnom. (kivéve nagyon-matek és informatika)
2008. jún. 26. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
BGF- és ott válassz valami tőzsde, vagy pénzügyi szakot. Inkább azt sorolnám fel hogy hova ne menj: tehát jog, tanár, bölcsész, általában ami humánnal kapcsolatos. Marad a pénzügy, műszaki, eü. Eü igen nagy szarban van, de külföldön állati jól fogsz keresni.
2008. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én inkább vmi szakmát ajánlanék..most én is egyetemre járok,(humán) de kezdek azon gondolkozni h.rosszul döntöttem.sajnos amit az előttem szóló írt az igaz.informatika+matekos dolgok-talán ezeknek van jövője...de látom ezekben te se vagy olyan jó-ahogy én se.-((esetleg ha nyelvben jó vagy az mindenképp hasznos,humánból még a logopédia,(állítólag hiányszakma),és akáki akéármit mond a komm.és médiatudomány szak nem olyan lehetetlen én.pl.rengeteg álláshirdetést nézegetek(kiváncsiságból)és igenis pr,marketing emberkéket keresnek.igaz h.túlképzés van, de igenis erre van kereslet!!
2008. jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja és gyógyzserész na sz nagyon jól fizet bár az elég kémia,biosz...-az előző hozzászóló-
2008. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a gyógyszerész?? nem is gondoltam volna... és am a jogi az mér nem jó, ki tudja?
2008. jún. 27. 18:57
 5/16 anonim ***** válasza:
Vegyész. Eladható tudás és nagyon kevés van belőle. Mondanám a biológust is, de az utóbbi időben annyit képeznek, hogy egymás szájába könyökölnek.
2008. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jog azért nem jó, mert dunát lehet rekeszteni velük, ráadásul a képzés sem tökéletes néhány egyetemen. Már több joghallgató ül benn az egyetemen mint amennyi jogász kinn van. Garantált munkanélkülüs. EGy végzett jogász, átlag 1 évig keres munkát, hacsak nincs hátszele. Ezért. Ha van ismerettséget, hátszelet, esetleg már most biztos, menj csak jogásznak, egyébkén ne.
2008. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
de ne már én jogira akartam menni.... biztos nagyon gáz a jogi?
2008. jún. 30. 22:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
manapság szinte minden humán szakra azt mondják h.túltelített, ez részben igaz is, de ettől én pl.nem beszélnélek le egyértelműen a jogról.ha szépen végigcsinálod és érdekel is, igenis van presztizse,jó lehet h.nem leszel rögtön sztárügyvéd,de gondolom nem is ez a cél.ja és jogi végzettséggel nemcsak ügyvéd lehetsz...nézegess álláshirdetéseket főleg neten (beállítod a keresésnél h.munkaterület:jog)és azért látszik h.nem reménytelen.ha elég jónak és elszántnak érzed magad hajrá!! -az 1. válaszoló-
2008. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és mégvalami:az nagyon fontos hogy miközben az egytemen tanulsz,szerezz minél több gyakorlatot,használj ki minden lehetőségexd,ez nagyon megkönnyíti adiploma megszerzése után a dolgod:-)vam egy ismerősöm aki most 2.éves jogon(Szeged)de nyáron elmegy Pestre gyakorlatra.igaz, h.nincs fizetés,és néha haszontalannak tűnő dolgokat is meg kell csinálni,de később ennek csak az előnyét láthatod majd+jól mutat az önéletrajzban egy ilyesfajta tapasztalat!!-az előző válaszoló-
2008. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Helló, én elleneztem a jogi pályát. Nekem sajnos nincs ismerettségem, hátszelem, és már nagyon régóta keresek állást, de ahová jelentkezek, akár állami, akár magán állásra, általában a sokkal hülyébbet veszik fel. Én mindenképp lebeszélnélek róla.Mire te végzel addigra dupla ennyien leszünk, még kevesebb esélyekkel:S:S:S
2008. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!